Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Parti Bağlar Belediye Başkan Adayı: Mazbata HDP’liye değil, bana verilsin

VEYSİ POLAT Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde %25.4 oy alarak ikinci olan AKP’nin adayı Hüseyin Beyoğlu, %71.5 oy alan HDP’nin Bağlar adayı Zeyyat Ceylan’ın öğretmen iken KHK kapsamında ihraç edildiğini öne sürerek, mazbatanın kendisine verilmesini istedi. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunulmak üzere İl Seçim Kurulu’na başvuran AKP’li Beyoğlu, Ceylan’ın seçilme yeterliliğine sahip olmadığını öne sürdü. Beyoğlu, […]

AK Parti Bağlar Belediye Başkan Adayı: Mazbata HDP’liye değil, bana verilsin
  • 6 Nisan 2019 22:39

VEYSİ POLAT

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde %25.4 oy alarak ikinci olan AKP’nin adayı Hüseyin Beyoğlu, %71.5 oy alan HDP’nin Bağlar adayı Zeyyat Ceylan’ın öğretmen iken KHK kapsamında ihraç edildiğini öne sürerek, mazbatanın kendisine verilmesini istedi.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na sunulmak üzere İl Seçim Kurulu’na başvuran AKP’li Beyoğlu, Ceylan’ın seçilme yeterliliğine sahip olmadığını öne sürdü. Beyoğlu, dilekçesinde, “Zeyyat Ceylan’ın seçimde en yüksek oyu olan aday olmasına rağmen, seçme ve seçilme ehliyetinden söz konusu Kanun Hükmünde Kararname sebebiyle İlçe Belediye Başkanlığı mazbatasının en yüksek ikinci oyu alan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 1863 Sayılı Kararı uyarınca da Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Hüseyin Beyoğlu’na verilmesi konusunda gereğini arz ederim” ifadesini kullandı.

AKP’li Beyoğlu, dilekçesinde, Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nin Kadılı Mahallesi’nde muhtarlık seçimini kazanan Hüseyin Arslan’ın da KHK ile ihraç edildiğini, ancak YSK’nın Arslan’dan sonra en çok oy alan kişiye mazbata verdiğini anımsattı.

HÜSEYİN BEYOĞLU KİMDİR?

1964 yılında Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde doğdu. 1998 yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda İmam Hatip ve Mürakıp (Diyanet İşleri Müfettişi) olarak görev yapıp emekli oldu. AK Parti’de sırasıyla Kayapınar İlçe Başkan Yardımcılığı, Diyarbakır İl Başkan Yardımcılığı ve Bağlar İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Halen özel öğretim ve eğitim sektöründe yönetim kurulu başkanlığı yapmakta. Evli ve 7 çocuk babası.