Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TOBB’dan Diyarbakır’a tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ülke genelinde maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için temin ettiği klavyeli tablet dağıtımı Diyarbakır’da da gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından pandemide on-line eğitim gören, maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için temin edilen klavyeli tabletler Oda ve Borsalar aracılığı ile İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtılmaya başlandı. […]

TOBB’dan Diyarbakır’a tablet desteği
  • 28 Aralık 2020 11:42

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ülke genelinde maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için temin ettiği klavyeli tablet dağıtımı Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından pandemide on-line eğitim gören, maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için temin edilen klavyeli tabletler Oda ve Borsalar aracılığı ile İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtılmaya başlandı.
30 Bin öğrenciye yapılan klavyeli tablet desteği ile ilgili TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, geleceğin güvencesi olarak gördükleri gençlerin eğitimini çok önemsediklerine vurgu yaparak, “Bir taraftan ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, bütün çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için eğitime yatırım yapmayı da ihmal etmedik. TOBB camiası olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 30 bin adet klavyeli tablet temin ettik. 81 ilde 365 Oda ve Borsamız, öğrencilerimize dağıtılmak üzere tabletleri İl/İlçe Milli Eğitime teslim ediyor” dedi.

TOBB tarafından Diyarbakır’a gönderilen tabletler Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya tarafından Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’a teslim edildi.

Tablet desteği ile ilgili ortak açıklama yapan DTB Başkanı Engin Yeşil ile DTSO Başkanı Mehmet Kaya, TOBB camiasının bugüne kadar sosyal projeler ile eğitime her zaman en büyük desteği veren kuruluşların başında yer aldığını belirterek, çatı kuruluşumuz olan TOBB’nin eğitime bu tür projeler ile vermiş olduğu desteklere önem verdiklerini söylediler.