Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Carlos Tevez: Evde kal demek kolay, ihtiyaç sahibi insanların yanında olmalıyız

HABER/ABORİ Arjantinli futbolcu Carlos Tevez, “Evde kal” çağrısı yapmanın yetersiz olduğunu belirterek, “Benim de yaptığım gibi salonda video çekip ‘evde kalın’ demek kolay ama asıl yapılması gereken ihtiyaç sahibi insanların yanında olup onlara yardım etmek” dedi. Arjantin’in Boca Juniors takımında forma giyen golcü oyuncu Carlos Tevez, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen ihtiyaç sahibi insanlara […]

Carlos Tevez: Evde kal demek kolay, ihtiyaç sahibi insanların yanında olmalıyız
  • 3 Nisan 2020 21:33

HABER/ABORİ

Arjantinli futbolcu Carlos Tevez, “Evde kal” çağrısı yapmanın yetersiz olduğunu belirterek, “Benim de yaptığım gibi salonda video çekip ‘evde kalın’ demek kolay ama asıl yapılması gereken ihtiyaç sahibi insanların yanında olup onlara yardım etmek” dedi.

Arjantin’in Boca Juniors takımında forma giyen golcü oyuncu Carlos Tevez, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen ihtiyaç sahibi insanlara yardımda bulunmaları için futbolculara, ihtiyaç sahiplerine yardım çağrısında bulundu.

Arjantin basınına konuşan Tevez, şunları söyledi:

“Benim de yaptığım gibi salonda video çekip ‘evde kalın’ demek kolay ama asıl yapılması gereken ihtiyaç sahibi insanların yanında olup onlara yardım etmek. Futbolcular, aktörler yoksul mahallelere yardımda bulunmalı. Mesela bir aşevine gidip seve seve elimden ne geliyorsa yaparım. Yetkililerin doğru şeyler yaptıklarını biliyorum ama biz de onlar için orada olmalı ve bir şeyler yapmalıyız.

Şu an farklı bir durumdayım ama geçmişte yaşadıklarımla bir kilo patatesi veya masaya yemek koyacak paranızın olmaması ne demektir bilirim. Dünya daha fazla birlik olmalı. Herkesin eşit olduğunu görmeliyiz. Bizim için evden konuşmak kolay. Çocuklarımızı doyurabiliyoruz ancak evinden çıkamayan, çıkarlarsa tutuklanacak insanlar çocuklarının karnını doyuramıyor. Bu gerçekten üzüntü verici.

Herhangi bir futbolcu 6 ay veya bir yıl maaş almadan hayatını sürdürebilir. Ailesinin geçimini sağlamak için sabah 6’da evden çıkıp akşam 7’de dönen günlük hayat sürdüren insanların çaresizliğini yaşamıyoruz. Sağlıklı olduğumuz için şükretmeli ve kendimizi zor durumdaki insanların yerine koymalıyız. Umarım toplum olarak gelişiriz ve dünya daha iyi bir hale gelir. Bu virüs, bize birlik olmayı öğretebilir.”

 

Manchester United, Manchester City, West Ham United gibi kulüplerin formasını giyen Carlos Tevez, 3 İngiltere Premier Lig, 2 İtalya Serie A, 1 UEFA Şampiyonlar Ligi, 1 FIFA Kulüpler Dünya Kupası ve 1 kez de Copa Libertadores şampiyonluğunun yanı sıra çok sayıda ulusal kupa sevinci yaşadı. Bu sezon Boca Juniors formasıyla 18 müsabakaya çıkan yıldız futbolcu, 9 gol, 2 asistlik performans sergiledi.