Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Amedspor’dan Cizre açıklaması: Kulaklarınız neden nasırlaştı; Sözün bittiği yerdeyiz!

HABER/VEYSİ POLAT TFF 2. Lig’de mücadele eden Amedspor’un Başkanı Metin Kılavuz, hakemlerin yanlış kararlarına isyan ederek ligden çekilme kararı alan Cizrespor’a destek verdi. Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, yaptığı yazılı açıklamada, “Vicdan ve sağduyu bu suskun çığlığa yüksek tonda ne zaman ses verecek? Bizler yani sizin ‘oralılar’ dedikleriniz; avazımızın çıktığı kadar ses veriyoruz. […]

Amedspor’dan Cizre açıklaması: Kulaklarınız neden nasırlaştı; Sözün bittiği yerdeyiz!
  • 3 Şubat 2020 19:43
  • 4 Şubat 2020 18:45

HABER/VEYSİ POLAT

TFF 2. Lig’de mücadele eden Amedspor’un Başkanı Metin Kılavuz, hakemlerin yanlış kararlarına isyan ederek ligden çekilme kararı alan Cizrespor’a destek verdi.
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, yaptığı yazılı açıklamada, “Vicdan ve sağduyu bu suskun çığlığa yüksek tonda ne zaman ses verecek? Bizler yani sizin ‘oralılar’ dedikleriniz; avazımızın çıktığı kadar ses veriyoruz. Peki ya siz? Buradan bakınca gördüğümüz; kulaklarınızın nasırlaştığı” dedi.

Metin Kılavuz’un açıklaması şöyle:

“MHK’ya itiraz ediyoruz. Dosyayı açıp bakmıyorlar. Cizrespor’un bayrağını Türkiye’nin dört bir yanında kardeşlik köprüsü kurmak amacıyla dalgalandırıyoruz. Ama sonuç ortada. Her hafta aynı pozisyonlar aynı verilmeyen penaltılar. Böyle bir mücadele olur mu? Onun için Cizre Kulübü olarak biz ligden ÇEKİLİYORUZ.” diye çekilme kararının gerekçelerini özetlemiş sevgili Başkan Sayın Maruf Sefinç. Benzer durumları yaşadığımız için Maruf Başkanın kararını anlayabiliyoruz.
Sporda rekabet eşitliğini sağlamakla görevli ve sorumlu olan kurumların rekabeti ortadan kaldıran yaklaşımlarının nasıl sorunlu olduğunun mağduruyuz.

Her deplasmanda marşlarla karşılanma, hazır kıta tribünlerde ötekileştirmeye azami çaba sarf ettiğiniz Doğunun takımlarına yönelik ırkçı sloganlar, küfür ve şiddet.Sporun evrensel tanımının; milliyetçilik tohumlarının atılıp, gübrelenip, sulanıp boy verdirildiği stadyumlar ve spor salonları.Spor alanları arena, sporcular gladyatör mizansenini alkışlayan kitleler.
Ne oluyor? Vicdan ve sağduyu bu suskun çığlığa yüksek tonda ne zaman ses verecek? Bizler yani sizin “oralılar” dedikleriniz; avazımızın çıktığı kadar ses veriyoruz. Peki ya siz? Buradan bakınca gördüğümüz; kulaklarınızın nasırlaştığı.
Her alanda toplumu ateş çemberine alan akıl tutulması.

HAKEMLERİN NOHUTSUZ DÜDÜK SESİ…

TFF, MHK’ya çeşitli defalarca tekrarlan bir seste Amedspor’dan gelsin. Bir umut belki sağır olmayan kulaklar kalmışsa duysun diye. Bölge illeri kaç profesyonel kulüp ile temsil ediliyor. Yıllara sari faaliyet raporlarınızda ne kadarlık yer kaplıyoruz? Hakemlerinizin nohutsuz düdüklerinin sesi her maçta aynı mı? Gözlemci ve temsilcilerinizin raporlarını yazan kalem her ilde aynı mı? Ya il güvenlik kurul kararları orda iyisiniz dünya rekorunu her deplasman taraftar yasaklaması ile egale ediyorsunuz.

CİZRESPOR’UN BAŞKANI FUTBOLCULARI UĞURLUYOR

Telefonla arayıp dayanışma duygularımızı değerli Maruf Başkana ilettim. Değerli başkan çekilme kararının nedenlerini izah etti. “Çekildik, birazdan futbolcuları uğurlayacağım” dedi. Sözün bittiği yer.

Bilmiyorum bu konu hakkında birileri kutlama yapar mı? Yapılacaksa bitirilmek istenen olanaklarmızdan kesintiye giderek kına gönderelim.
Cizrespor’un ligden çekilme kararı, nedenlerinin kendilerine ait olmadığı bir sonuçtur. Nedenlerin sahiplerini birazcıkta olsa kalmışsa vicdanlı ve sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.

CİZRESPOR ARTIK YOK..

Marşlar ve ırkçı sloganlarınızla karşılayıp, şiddet uygulayacağınız Cizrespor yok artık. Vicdansız düdük çalacağınız ve adil olmayan kalemlerinizle yazacağınız raporlara karşılık bir Cizrespor yok artık!

Tüm kararlarınız kırmızı.
Kırmızıyı severiz ama acilen renk yeşil olmalı. Futbol masada değil, SAHA da güzeldir.

Her Bijî (çok yaşa) Cizrespor.
Cizrespor Amedspor’dur.

Saygı ve sevgiler.

Av. Metin Kılavuz

Amedspor Kulüp Başkanı”