Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Amedspor’da “23 Nisan” polemiği

VEYSİ POLAT TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün resmi twitter hesabından yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’na yönelik kutlama mesajı, büyük tepkilere neden oldu. Taraftarlar, twitterda Uğur Kaymaz ve Ceylan Önkol’un fotoğraflarını paylaşıp Amedspor etiketli tag açtı ve “Küçücük bedenlerine yaşlarından fazla kurşun sıkılan, havan mermisiyle vurulan, günlerce buzdolabında saklanan […]

Amedspor’da “23 Nisan” polemiği
  • 24 Nisan 2021 13:56

VEYSİ POLAT

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün resmi twitter hesabından yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’na yönelik kutlama mesajı, büyük tepkilere neden oldu. Taraftarlar, twitterda Uğur Kaymaz ve Ceylan Önkol’un fotoğraflarını paylaşıp Amedspor etiketli tag açtı ve “Küçücük bedenlerine yaşlarından fazla kurşun sıkılan, havan mermisiyle vurulan, günlerce buzdolabında saklanan çocuklarımızın mı bayramı kutlasın” ifadelerini kullandı.

RESMİ HESAPTAN YAPILAN PAYLAŞIM

Amedspor’un resmi twitter hesabı olan “@amedskoffical”dan dün “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm çocuklarımıza sağlıklı ve başarılı bir gelecek diliyoruz…” mesajı yayınlandı. Mesaj, kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

AS BAŞKAN AVCI: BAŞKAN’IN BİREYSEL MESAJIDIR

Tepkilerin artması üzerine Amedspor Kulübü As Başkanı İhsan Avcı, “Kulüp Başkanımız Çetin Alsaç’ın bireysel mesajıdır” yanıtını paylaştı. Bu açıklama da taraftarları sakinleştiremedi. Kızıltepe’de öldürülen 12 yaşındaki Uğur Kaymaz, Lice’de havan mermisiyle öldürülen 9 yaşındaki Ceylan Önkol’un fotoğraflarını paylaşan taraftarlar, Amedspor’u etiketleyerek, “Küçücük bedenlerine yaşlarından fazla kurşun sıkılan, havan mermisiyle vurulan, günlerce buzdolabında saklanan çocuklarımızın mı bayramı kutlasın” ifadeleriyle eleştirdi.

BARİKAT GRUBU: HANGİ ÇOCUK, HANGİ BAYRAM…

Amedspor Barikat Taraftar Grubu da yaptığı paylaşımda 23 Nisan mesajını eleştirdi. Barikat Grubu, “Lice dağlarında bedeni paramparça edilen Ceylan’ın kanı kurumadı henüz. Hangi çocuk, hangi bayram, hangi mutluluk! Bu paylaşımı yapan ve yaptıran da hesabını verir” paylaşımını yaptı.

BAZI YÖNETİCİLER DE RAHATSIZ

Amedspor’un bazı yöneticilerinin de 23 Nisan paylaşımından duydukları rahatsızlığı sosyal hesaplarından dile getirmesi dikkat çekti.