Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Deniz Naki, yeşil sahalara dönüş yaptı

Türkiye’de Amedspor forması giyerken Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından “sürekli hak mahrumiyeti” cezası verildikten sonra Almanya’ya yerleşen profesyonel futbolcu Deniz Naki, SV Kurdistan Düren takımına transfer oldu. 21 NUMARALI FORMAYI GİYECEK Alman vatandaşı olan Deniz Naki, transfer duyurusunu sosyal hesaplarından şöyle paylaştı: “Bir hayali gerçekleştirirken nerde olduğun önemli değil, kim olduğun önemlidir. Kaldığım yerden […]

Deniz Naki, yeşil sahalara dönüş yaptı
  • 15 Eylül 2023 12:00

Türkiye’de Amedspor forması giyerken Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından “sürekli hak mahrumiyeti” cezası verildikten sonra Almanya’ya yerleşen profesyonel futbolcu Deniz Naki, SV Kurdistan Düren takımına transfer oldu.

21 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Alman vatandaşı olan Deniz Naki, transfer duyurusunu sosyal hesaplarından şöyle paylaştı: “Bir hayali gerçekleştirirken nerde olduğun önemli değil, kim olduğun önemlidir. Kaldığım yerden devam ediyorum futbola. Merhaba futbol, merhaba Amedim 21, merhaba SV Kürdistan takımım.”

Deniz Naki’nin spor geçmişi

Bayer Leverkusen, Rot Weiss Ahlen, St Pauli, Paderborn gibi takımlarda oynayan Deniz Naki, 2013/14 sezonunda Gençlerbirliği’ne transfer oldu.

Kobani olayları sırasında yaptığı açıklamalardan dolayı Ankara’da saldırıya uğradı. 2014’te bu takımla sözleşmesi karşılıklı feshedildi.

Temmuz 2015’de Amedspor ile sözleşme imzaladı. Sur ve Cizre’de yaşanan hendek olayları döneminde sosyal medyada yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında hukuki süreç başlatıldı. Deniz Naki, Ağustos ayında sezonun ilk maçı olan Mersin İdmanyurdu karşılaşması sonunda sahaya inen bir taraftarın yumruklu saldırısına uğramıştı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), hukuki süreç devam ederken Amedspor oyuncusu Deniz Naki’ye sosyal medya hesaplarında paylaştığı mesajlarından ötürü 3 yıl 6 ay müsabakalardan men ve ve 273 bin lira para cezasına çarptırdı. Ceza, 3 yılı aşması nedeniyle, kurallar gereği “sürekli hak mahrumiyetine” dönüştürüldü. Bu kararla Deniz Naki’nin Türkiye’deki futbol hayatı sona erdi.

Genç futbolcu, son olarak bir süre önce Almanya’da otomobilinde seyir halindeyken silahlı saldırıya uğramıştı. Naki, saldırıdan sonra, sosyal medya üzerinden Türkiye’ye dönmeyeceğini açıklamıştı.

Adli bir olay nedeniyle Almanya’da 1 yıl tutuklu kalan Naki, geçtiğimiz aylarda tahliye edilmişti.