Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Amedspor Başkanı Elaldı: Sarıyer maçında yaşananlar faşizmdir

VEYSİ POLAT Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, İstanbul’da Sarıyer maçı sonrası taraftarlarına yapılan saldırıya sert tepki gösterdi ve hükümete çağrı yaptı. TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele veren Diyarbakır’ın futboldaki güçlü temsilcisi Amedspor, hafta sonu Sarıyersporla deplasmanda karşı karşıya geldi. 1-1 sonuçlanan zorlu deplasman maçından 1 puanla kente dönen kafile, hafta sonu Düzcespor için çalışmalara başladı. […]

Amedspor Başkanı Elaldı: Sarıyer maçında yaşananlar faşizmdir
  • 4 Eylül 2023 23:26

VEYSİ POLAT

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, İstanbul’da Sarıyer maçı sonrası taraftarlarına yapılan saldırıya sert tepki gösterdi ve hükümete çağrı yaptı.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele veren Diyarbakır’ın futboldaki güçlü temsilcisi Amedspor, hafta sonu Sarıyersporla deplasmanda karşı karşıya geldi. 1-1 sonuçlanan zorlu deplasman maçından 1 puanla kente dönen kafile, hafta sonu Düzcespor için çalışmalara başladı. Maç sonrası taraftarlarına yapılan saldırıya tepki gösteren Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, devletin ilgili kurumlarına çağrı yaptı. Elaldı, “Maç sırasında ırkçı sloganlar atmak, sonrasında engelsiz bir taraftar ailemize saldırmak tam bir faşizmdir. Bunu yapanlar hastalıklı kişilerdir. Devlet yetkilileri, TFF ve camia büyükleri olayların önüne geçebilir. Irkçı sloganlara büyük cezalar verilmediği için bu tür olaylar yaşanıyor. Beklentimiz caydırıcı cezaların verilmesidir. Biz, saldırıya uğrayan ailemizi Diyarbakır’a getireceğiz ve Düzcespor maçını birlikte izleyeceğiz” dedi.