OSBÜK Başkanı Kütükcü: Her türlü çalışmada görev almaya hazırız. « Ekoabori Güncel Ekonomi Haber Sitesi

OSBÜK Başkanı Kütükcü: Her türlü çalışmada görev almaya hazırız.

Bu haber 01 Ekim 2020 - 12:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 2021-2022-2023  yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı’nı değerlendirdi.

Yeni Ekonomi Programında, organize sanayi bölgelerinin doluluk oranının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılacağının vurgulanmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Kütükcü, “Ü­lkemizin hedefleri doğrultusunda çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” dedi. 2021-2023 dönemini kapsayan Yeni Ekonomi Programı’nın Türkiye’yi 2023’e taşıyacak bir program olduğunu ifade eden Kütükcü, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Yeni Ekonomi Programının odağında üretimin ve ihracatın olması, büyümeyi ve yüksek katma değer üretimini öncelemesi çok önemli. Programda ülkemizin sanayi üretiminde lokomotif rol oynayan organize sanayi bölgelerimizin şu anda yüzde 73,5 olan doluluk oranının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılacağının vurgulanması, ülkemizin sanayi üretiminin artmasına yönelik çok önemli bir gelişme. Ayrıca yine OSB’lerin kurumsal yapılarının güçlendirilerek altyapı ihtiyaçları ve ulaşıma yönelik sorunlarının çözüleceğinin ifade edilmesi de son derece memnuniyet verici. Organize Sanayi Bölgeleri olarak Yeni Ekonomi Programında yer alan, ülkemizin rekabet gücünü artıracak her türlü çalışmada görev almaya hazırız. 64 bin işletmemizle, 2 milyon çalışanımızla ülkemizin hedefleri doğrultusunda çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN