Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

‘Sur Kültür Yolu Festivali’ hazırlık toplantısı yapıldı

Diyarbakır’da bu yıl 14-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan “Sur Kültür Yolu Festivali”nin hazırlık toplantısı düzenlendi. Vali Ali İhsan Su başkanlığında Valilik Hevsel Salonunda düzenlenen toplantıya; Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Vali Yardımcıları Abdullah Çiftçi, İlyas Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cengiz Ekici, Yenişehir Kaymakamı Murat […]

‘Sur Kültür Yolu Festivali’ hazırlık toplantısı yapıldı
  • 10 Ekim 2023 13:34

Diyarbakır’da bu yıl 14-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan “Sur Kültür Yolu Festivali”nin hazırlık toplantısı düzenlendi.

Vali Ali İhsan Su başkanlığında Valilik Hevsel Salonunda düzenlenen toplantıya; Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Vali Yardımcıları Abdullah Çiftçi, İlyas Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cengiz Ekici, Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikçi, Sur Kaymakamı Asım Solak ile ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Festivalin Diyarbakır’ın sahip olduğu değerlerin tanıtılmasına büyük katkı sağlayacağını belirten Vali Su, festivalin ziyaretçiler için kültürel deneyimler sunarak, şehrin kültürel dokusunu daha da zenginleştireceğini ifade etti.

Toplantıda, mekân düzenlemeleri, güvenlik önlemleri, sağlık hizmetleri ve diğer konular üzerinde detaylı bir şekilde görüşüldü. Her bir konuyla ilgili sorunların önceden tespit edilmesi ve çözüm yollarının belirlenmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

Festival süresince yapılacak tanıtım çalışmaları, katılımcıların bilgilendirilmesi ve etkinliklerin takibi için iletişim kanallarının açık tutulması ve paydaşlar arasında koordinasyonun sağlanması kararlaştırıldı.