DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Kürt yönetmenin yasaklı filmi Star TV’de

Son Güncelleme :

26 Haziran 2019 - 21:57

Kürt yönetmenin yasaklı filmi Star TV’de

HABER/ABORİ

Kürt yönetmen Huner Selim’in “Dar Elbise” adlı filmi üç yıl süren yasağın ardından 24 Haziran günü Star TV’de ekrana geldi.

Başrollerinde Tuba Büyüküstün, Caner Cindoruk ve Hazar Ergüçlü gibi isimlerin rol aldığı “Dar Elbise” filmi geçtiğimiz Pazartesi günü Star TV ekranlarında yayınlandı.

Film, doğu toplumuna ve özellikle de Müslüman Kardeşler’e yönelik eleştirileri nedeniyle televizyonlarda gösterilmesine izin verilmiyordu.

Türk ve Fransız ortak yapımı Dar Elbise filmi 2015 yılında çekilmiş, 2016 yılında vizyona girmişti.

Filmde ayıca Veronique Wuthrich, İnanç Konukçu , Canan Ergüder, Lila Gürmen, Devrim Yakut, Menderes Samancılar, Cemre Ebuzziya, Samancılar, Doğukan Polat, Osman Alkaş, Kaan Çakır, Murat Karasu, Mehmet Erdem, Cüneyt Ceneboyani Rahman Görede, Serkan Yakan, Binali Munuklu, Ferit Kaya, Münir Can Cindoruk ve Olgun Toker yer alıyor.

FİLMİN KONUSU

Kadınların kendilerini var etme sürecinde erkeklerle olan mücadelesini kara mizahi bir yorumla anlatan filmde, genç Fransız moda tasarımcısı Lisa arkadaşı Helin’in önerisiyle kendi kasabasında bir defile yapmaya karar verir.

Helin, Lisa Fransa’dan gelmeden önce ön hazırlıklara başlar ve defilede yer alacak modellerin arayışına girişir. Pek çok genç kadınla görüşüp defilede yer almaları için ikna eder ama işi düşündüğü kadar kolay değildir.

Şimdi de kadınların hayatlarındaki erkekleri, babalarını, kocalarını, sevgililerini, abilerini, kardeşlerini ikna etmesi gerekmektedir. Böylece telaşlı bir karmaşa başlar ve ne yazık ki genç kadınlardan biri kaybolur. Hikâye kaybolan kız Gule’yi aramaya doğru yönelir.