Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır Gezici Kadın Film Günleri start alıyor

HABER/ABORİ Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mezopotamya Sinema Akademisi ve Ortadoğu Sinema Akademisi tarafından ortaklaşa düzenlenecek Gezici Kadın Film Günleri, 13-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında gösterimi yapılacak filmler, Diyarbakır’ın merkez Sur, Bağlar, Yenişehir, Kayapınar ve Kocaköy ile Eğil, Dicle, Çınar, Hazro, Ergani, Silvan, Lice, Kulp ve Bismil ilçelerinde izleyiciyle buluşacak. Etkinlik kapsamında Çağla Zencirci ve Guilloume […]

Diyarbakır Gezici Kadın Film Günleri start alıyor
  • 11 Temmuz 2019 13:55

HABER/ABORİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mezopotamya Sinema Akademisi ve Ortadoğu Sinema Akademisi tarafından ortaklaşa düzenlenecek Gezici Kadın Film Günleri, 13-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında gösterimi yapılacak filmler, Diyarbakır’ın merkez Sur, Bağlar, Yenişehir, Kayapınar ve Kocaköy ile Eğil, Dicle, Çınar, Hazro, Ergani, Silvan, Lice, Kulp ve Bismil ilçelerinde izleyiciyle buluşacak. Etkinlik kapsamında Çağla Zencirci ve Guilloume Glovanetti imzalı “Sibel”, Vuslat Saraçoğlu’un yönettiği “Borç”, Emine Emel Balcı’nın yönetmenliğini üstlendiği “Nefesim Kesilene Kadar” ve Banu Sıvacı’nın “Güvercin” filmi gösterilecek.

FİLM GÜNLERİ PROGRAMI

13 Temmuz – 20.30’da Silvan ilçesinde bulunan Kinya Navin parkında yönetmenliğini Çağla Zencirci ve Guilloume Glovanetti’nin yaptığı “Sibel” adlı film izleyicileriyle buluşacak.
13 Temmuz – 20.30’da Eğil ilçesinde bulunan Eğil Meydan’ında yönetmenliğini Vuslat Saraçoğlu’un yaptığı “Borç” adlı film ve Kocaköy ilçesinde bulunan Köşem bahçesinde “Sibel” adlı film izleyicileriyle buluşacak.
14 Temmuz – 20.30’da Ergani ilçesinin Orman Parkı’nda ve Dicle ilçesinin Belediye Parkı’nda yönetmenliğini Emine Emel Balcı’nın yaptığı “Nefesim Kesilene Kadar” adlı film izleyicileriyle buluşacak.
16 Temmuz -20.30’da Çınar ilçesinin Nû Jiyan Parkı Amfi Tiyatrosu’nda “Nefesim Kesilene Kadar” adlı film, Bismil ilçesinin Kardeşlik Parkı’nda ve Lice ilçesinin Ceylan Önkol Parkı’nda “Sibel” adlı film izleyicileriyle bir araya gelecek.
17 Temmuz – 20.30’da Hazro ilçesinin İşkar Mahallesinde “Sibel” adlı film, Kulp ilçesinin Merkez Yeni mahalle Halı Saha Kompleksi’nde yönetmenliğin Banu Sıvacının yaptığı “Güvercin” adlı film izleyicileriyle buluşacak.
18 Temmuz – 20.30’da Sur ilçesinde bulunan Ben û Sen Parkı’nda “Borç” adlı film ve Bağlar ilçesinin Bağcılar mahallesinde bulunan Newroz Parkı’nda ise “Sibel” adlı film izleyicileriyle buluşacak.
19 Temmuz – 20.30’da Kayapınar ilçesinde bulunan Tema Parkı’nda “Nefesim Kesilene Kadar” ve Bağlar ilçesinde bulunan Koşuyolu Parkı’nda “Güvercin” adlı filmle etkinlik son bulacak.