Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yağmur duasına çıkıp kurbağa evlendirdiler

HABER/ABORİ Kuraklıkla boğuşan Hindistan’da, yağmur getireceği inancıyla 2 kurbağa için düğün merasimi yapıldı. Şu ana kadar 36 kişinin sıcaktan hayatını kaybettiği Hindistan’da Karnataka eyaletinde yer alan sahil kenti Udupi’de bir halk meclisi iki kurbağayı evlendirmek için Hindu düğünü düzenledi. “Mandooka Parinaya” olarak adlandırılan bu düğünün yağmur tanrılarını memnun ettiğine inanılıyor. The Times of India’nın haberine […]

Yağmur duasına çıkıp kurbağa evlendirdiler
  • 14 Haziran 2019 01:53

HABER/ABORİ

Kuraklıkla boğuşan Hindistan’da, yağmur getireceği inancıyla 2 kurbağa için düğün merasimi yapıldı. Şu ana kadar 36 kişinin sıcaktan hayatını kaybettiği Hindistan’da
Karnataka eyaletinde yer alan sahil kenti Udupi’de bir halk meclisi iki kurbağayı evlendirmek için Hindu düğünü düzenledi. “Mandooka Parinaya” olarak adlandırılan bu düğünün yağmur tanrılarını memnun ettiğine inanılıyor.

The Times of India’nın haberine göre, iki farklı kasabadan toplanan bir grup kurbağa Manipal’deki zooloji departmanında incelendi. Ardından bir erkek bir de dişi kurbağa seçildi. Kurbağalardan birine su tanrısı anlamına gelen Varuna ve diğerine yağmur mevsimi anlamına gelen Varsha ismi verildi.

Hindistan merkezli NDTV kanalına göre kurbağalar, tören için otele varmadan önce bir triportörde sokak sokak dolaştırıldı. Özel yapım kıyafetler giydirilen kurbağalardan dişi olanın ayak parmağına yüzük takıldı.  Törenin öncesinde düğün davetiyeleri gönderildi ve misafirler yağmur tanrısına sağanak yağmur için dualarını sunmaya davet edildi. Törene yüzden fazla misafir katıldı ve düğünün ardından bir ziyafet verildi. Daha sonra Manipal yakınlarındaki Mannapalla kabasına “balayı”na gönderilen kurbağalar burada serbest bırakıldı.