Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

VİDEO | İsyanın çıktığı Batman Cezaevi’ndeki koğuşlara müdahale

HABER/ABORİ AK Parti ve MHP’nin birlikte hazırladığı infaz düzenlemesine tepki gösteren Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki mahkumların başlattığı isyanın ardından koğuşlara müdahale edildi. Batman Barosu, jandarmanın koğuşlara müdahale ettiğini ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığını duyurdu. Alınan bilgiye göre mahkumlar, bu akşam saatlerinde dört koğuşta isyan başlattı. Yatakları ateşe veren mahkumlar, sloganlar atıp mazgallara vurdu. […]

VİDEO | İsyanın çıktığı Batman Cezaevi’ndeki koğuşlara müdahale
  • 4 Nisan 2020 22:00
  • 5 Nisan 2020 01:29

HABER/ABORİ

AK Parti ve MHP’nin birlikte hazırladığı infaz düzenlemesine tepki gösteren Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki mahkumların başlattığı isyanın ardından koğuşlara müdahale edildi. Batman Barosu, jandarmanın koğuşlara müdahale ettiğini ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığını duyurdu.

Alınan bilgiye göre mahkumlar, bu akşam saatlerinde dört koğuşta isyan başlattı. Yatakları ateşe veren mahkumlar, sloganlar atıp mazgallara vurdu. Cezaevinden dumanlar ve slogan sesleri yükselirken, yüzlerce tutuklu yakını da cezaevinin önüne koştu.

Yüzlerce kişinin beklediği cezaevine itfaiye araçlarının girişi sırasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

BARO DEVREYE GİRDİ

Olayın büyümemesi için Batman Barosu yönetimi, Batman Cumhuriyet Başsavcılığı ve Cezaevi Savcısı ile telefonla diyaloğa geçti. Batman Barosu’nun resmi twitter hesabından yapılan duyuruda, jandarmanın koğuşlara müdahale ettiği ve can kaybının yaşanmadığı belirtildi. Paylaşımda, “Batman Kapalı Cezaevi’nde çıkan olaylarla ilgili olarak; Baro Başkanımız ve Yöneticilerimizin Batman Barosu Binasında, ilgililerle sürekli irtibat halinde olduğunu, gelen bilgilere göre koğuşlara müdahalelerin yapıldığını ve herhangi bir can kaybının olmadığını belirtmek isteriz” denildi.

Öte yandan HDP Milletvekilleri Feleknas Uca, Necdet İpekyüz ve Sıddık Taş ile İHD yetkilileri cezaevi önüne giderek, yetkililerden bilgi almaya çalıştı.