Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TOKİ’ye borcunu kapatana % 22 indirim 

Haber Aborî Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den ev alanların borçlarını 19 Nisan 2019 tarihine kadar kapatmaları halinde %22 oranında indirim yapacaklarını açıkladı. Kurum, “TOKİ’den ev almış vatandaşlarımız var. 210 bin vatandaşımızı ilgilendiren süreçte, biz inşallah 21 Mart tarihi itibariyle vatandaşlarımızın borçlarını 19 Nisan’a kadar kapatmaları halinde yüzde 22 indirim kampanyasını başlatıyoruz” dedi. 50 […]

TOKİ’ye borcunu kapatana % 22 indirim 
  • 16 Mart 2019 23:50

Haber Aborî

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den ev alanların borçlarını 19 Nisan 2019 tarihine kadar kapatmaları halinde %22 oranında indirim yapacaklarını açıkladı. Kurum, “TOKİ’den ev almış vatandaşlarımız var. 210 bin vatandaşımızı ilgilendiren süreçte, biz inşallah 21 Mart tarihi itibariyle vatandaşlarımızın borçlarını 19 Nisan’a kadar kapatmaları halinde yüzde 22 indirim kampanyasını başlatıyoruz” dedi.

50 bin yeni sosyal konut yapılacak

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Bakan Murat Kurum, 67 kentte 50 bin sosyal konut projesi başlattıklarını söyledi. Projede mahalle kültürünü yaşatmayı hedef aldıklarını ifade eden Kurum, “Bu uygulamalar doğru örnekler; inşaat sektörüne de yol gösterecek. TOKİ de aslında bir halk ekmek fabrikasıdır. O da toplu konutla ilgili bir fabrikadır. Biz bu noktada yatay mimariye yön vermek zorundayız” dedi.

“6.7 milyon konut depreme dayanıklı değil”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni konutların depreme karşı dayanıklı olacağını belirtirken, riskli yapılarla ilgili çarpıcı rakamlar da verdi. Kurum, “6.7 milyon konutun dönüşmesi gerekiyor. Yaklaşık 21 milyon binamız var. Şu anki deprem yönetmeliklerine uygun binalar değil. Riskli binalar var. O 6.7 milyonun da 1.5 milyonu acil dönüşmesi gerekiyor” dedi.