Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Reformlar devam etmeli

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın şartlarının sürekli değiştiğini belirterek, reformların mutlaka devam etmesi gerektiğini söyledi. Ankara Odalar ve Borsaları müşterek toplantısı yapıldı. Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Borsası (ATB) […]

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Reformlar devam etmeli
  • 25 Aralık 2020 21:22

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın şartlarının sürekli değiştiğini belirterek, reformların mutlaka devam etmesi gerektiğini söyledi.

Ankara Odalar ve Borsaları müşterek toplantısı yapıldı. Toplantıya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Faik Yavuz ile Ankara il ve ilçelerindeki oda ve borsaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, yabancı sermaye ihtiyacına dikkat çekerek, makro sorunlar çözülmeden mikro sorunlarda çözüm olamayacağını vurguladı. Hisarcıklıoğlu, pandemi döneminde düzenlenen toplantılarla iş dünyasının sorunlarını yetkililere aktardıklarını ifade ederek, “Özel sektörün acil istek ve talepleri nelerdir diye sorduk. 365 oda ve borsadan 70 maddelik öneri seti geldi. Önerileri düzenlediğimiz toplantılarla Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümet yetkililerine ilettik ve bu maddelerin tamamına yakını uygulanmaya başlandı” dedi.