Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TKP, İstanbul’da aday göstermeyecek

Haber Abori Türkiye Komünist Partisi (TKP), YSK’nın bu akşam aldığı karar sonrası 23 Haziran’da yapılacak seçimde İstanbul’da aday göstermeyeceğini açıkladı. TKP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gösterdiği aday olan Zehra Güner Karaoğlu, 10 bin 492 oy almıştı. TKP’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Partimizin İBB Başkan adayı Zehra Güner Karaoğlu, 23 […]

TKP, İstanbul’da aday göstermeyecek
  • 7 Mayıs 2019 00:07

Haber Abori

Türkiye Komünist Partisi (TKP), YSK’nın bu akşam aldığı karar sonrası 23 Haziran’da yapılacak seçimde İstanbul’da aday göstermeyeceğini açıkladı.

TKP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gösterdiği aday olan Zehra Güner Karaoğlu, 10 bin 492 oy almıştı. TKP’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Partimizin İBB Başkan adayı Zehra Güner Karaoğlu, 23 Haziran’da yapılacağı duyurulan oylamada hiçbir biçimde aday olmayacaktır. YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi yolundaki kararı açıklandı. Daha doğru bir ifade ile Erdoğan’ın 31 Mart’ta tamamlanmış olan İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine yönelik kararı YSK eliyle kesinleştirildi. Kararın kesin olması, onun hukuksuz ve mantıksız olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kimse aksini söyleyemez: Bu karar YSK’nın kararı değildir, Erdoğan’ın kararıdır.

Doğru tavır, bu hukuksuzluğun boykotla yanıtlanmasıdır. Halkımızı bu tutuma destek vermeye çağırıyoruz. Etkisiz bir boykot girişiminin siyasi iktidarın ekmeğine yağ süreceğini bildiğimiz için, gelişmeleri takip edecek ve nihai kararımızı buna göre vereceğiz. Her durumda TKP bu girişime karşı kararlı bir duruş sergileyecektir. Partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zehra Güner Karaoğlu, 23 Haziran’da yapılacağı duyurulan oylamada hiçbir biçimde aday olmayacaktır. Doğru tavır, bu hukuksuzluğun boykotla yanıtlanmasıdır. Halkımızı bu tutuma destek vermeye çağırıyoruz. Etkisiz bir boykot girişiminin siyasi iktidarın ekmeğine yağ süreceğini bildiğimiz için, gelişmeleri takip edecek ve nihai kararımızı buna göre vereceğiz. Her durumda TKP bu girişime karşı kararlı bir duruş sergileyecektir. Partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zehra Güner Karaoğlu, 23 Haziran’da yapılacağı duyurulan oylamada hiçbir biçimde aday olmayacaktır.”

TKP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gösterdiği aday olan Zehra Güner Karaoğlu, 10 bin 492 oy almıştı.