DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı yesilambalaj2023
Google News

Sel felaketine 5 kurban veren Düzce afet bölgesi ilan edildi

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2019 - 16:59

Sel felaketine 5 kurban veren Düzce afet bölgesi ilan edildi

HABER/ABORİ

Düzce, meydana gelen su baskını ve toprak kayması nedeniyle ‘afet bölgesi’ ilan edildi. Düzce’deki sel felaketinde sel sularına kapılan 7 kişi kaybolurken, arama çalışmaları sonrasında 5 kişinin cansız bedenlerine ulaşılmıştı.

Düzce’de geçen hafta yaşanan sel felaketinden en fazla etkilenen yerleşim yeri Akçakoca İlçesi’ne bağlı Esmahanım Köyü oldu. Selde 4’ü çocuk, 2’si kadın, 1’i erkek olmak üzere toplam 7 kişi kayboldu. Cuma günü Fatma Töngel’in (42), pazar günü eşi Cengiz Töngel’in (53), dün de 7 yaşındaki Sanem Kaplan’ın cesetleri bulundu.

Düzce Valiliği, ilde meydana gelen sel felaketinin etkileri hakkında açıklama yaptı. 213 personelle havadan ve karadan devam eden arama kurtarma çalışmalarında 45 araç, 3 adet 8×8 amfibik araç, 8 arama kurtarma botu, 13 arama kurtarma köpeği, 3 helikopterin görev yaptığı açıklandı. Ulaşım sağlanamayan köyün kalmadığı sel alanlarında Akçakoca ve Cumayeri’nde 5 mahallede yol açma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

375 BİNA HASAR GÖRDÜ 100 BİNA YIKILDI

Sel ve heyelan felaketinin bölgeye verdiği hasar ise Düzce Valiliği’nden yapılan açıklama ile ortaya çıktı. Açıklamada meydana gelen sel ve heyelanlarda 75’i ağır, 375 binanın hasar gördüğü, yıkılan bina sayısının ise 100 olduğu belirtildi. Selden zarar gören köylerde toplam 402 alanda zarar tespit edildiği, gelen ihbar ve taleplere göre çalışmaların sürdüğü açıklandı.