Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Seçimlere kan bulaştı

Haber Abori Türkiye genelinde bu sabah başlayan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde olaylar çıktı. Malatya’da Saadet Partisi’nin iki müşahidi silahla öldürüldü. Diyarbakır, İstanbul ve Mardin’de yaşanan kavgalarda da çok sayıda kişi yaralandı. MALATYA Malatya’nın Pütürge İlçesi’nde muhtar adaylarının tarafları arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Bölünmez […]

Seçimlere kan bulaştı
  • 31 Mart 2019 14:07
  • 31 Mart 2019 14:12

Haber Abori

Türkiye genelinde bu sabah başlayan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde olaylar çıktı. Malatya’da Saadet Partisi’nin iki müşahidi silahla öldürüldü. Diyarbakır, İstanbul ve Mardin’de yaşanan kavgalarda da çok sayıda kişi yaralandı.

MALATYA

Malatya’nın Pütürge İlçesi’nde muhtar adaylarının tarafları arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Bölünmez Mahallesi’ndeki bir okulda, oy verme işlemleri sırasında tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen olayda, tabancayla vurulan Hasan Aktaş ile İlyas Aktaş öldü, bir kişi de yaralandı. Ölen iki kişinin Saadet Partisi müşahidi olduğu öğrenildi.

İSTANBUL

İstanbul’un Kadıköy ve Esenyurt ilçelerinde muhtar adayları arasında kavga çıktı. Alınan bilgiye Kadıköy Nihat Işık İlköğretim Okulu’nda iki muhtar adayının yakınları kavga etti. Polisin müdahalesiyle gruplar dışarıya çıkarıldı. Gruplar okul önünde de kavgaya devam etti. Kavgada bir kişi göğsünden bıçaklandı. Esenyurt’ta Güzelyurt Ali Çelebi Ortaokulu’nda da muhtar adayları arasındaki kavga çıktı. Kavgaya polis müdahale etti. Birbirine giren iki gruptan 7 kişi gözaltına alındı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde Kayahan Mahallesi’nde görevli avukat Eyyüp Aydeniz, HDP’li Fırat Akdeniz, Suat Öztürk ve Mehmet Emin Ay, köy korucusu olduğu belirtilen kişiler tarafından darp edildiği bildirildi. Merkez Kayapınar İlçesi’nde muhtarlığa aday olan 2 kişi ve yakınları arasında kavga çıktı. Olayda 1’i ağır iki kişi bıçakla yaralandı.

MARDİN

Mardin’in Artuklu İlçesi’ne bağlı Dara Mahallesi’nde muhtarlık için kavga çıktı. Kavga sonrası 4 kişi yaralandı.