DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
şimşek yapı Dimer yesilambalaj2023
Google News

“Seçim sandıkta kazanılır” dedi, kaybedince mazbatayı istedi

Son Güncelleme :

07 Nisan 2019 - 23:33

“Seçim sandıkta kazanılır” dedi, kaybedince mazbatayı istedi

Haber Abori

T24‘ten Veysi Polat‘ın haberine göre, Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde yüzde 71 oy alan HDP’li Zeyyat Ceylan’ın KHK’dan ihraç edilmesini gerekçe göstererek, mazbatanın kendisine verilmesini isteyen AKP adayı Hüseyin Beyoğlu’nun, twitterdaki paylaşımında “Reis’in dediği gibi sandık namustur, seçim ise sandıkta kazanılır” yazdığı ortaya çıktı.

31 Mart seçimlerinde yüzde 25 oy alan AKP’li Beyoğlu, önceki gün YSK’ya sunduğu dilekçede, “HDP Bağlar İlçe Belediye Başkan Adayı Zeyyat Ceylan, seçimde en yüksek oyu olan aday olmasına rağmen, seçme ve seçilme ehliyetinden söz konusu Kanun Hükmünde Kararname sebebiyle İlçe Belediye Başkanlığı mazbatasının en yüksek ikinci oyu alan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığ’ının 1863 Sayılı Kararı uyarınca da Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Hüseyin Beyoğlu’na verilmesi konusunda gereğini arz ederim” ifadesini kullanmıştı.

YSK’ya bu talepte bulunan Hüseyin Beyoğlu, 31 Mart seçim günü twitterdaki hesabına, “Reisin dediği gibi sandık namustur,seçim ise sandıkta kazanılır. Rabbimin izni ile ben umutluyum siz de umutsuz olmayın. Bir problem olursa da mutlak suretle beni arayınız anında çözebilmek adına. Rabbim bizlere güç kuvvet versin. Herkesten dua, son dakikaya kadar dirayet bekliyoruz” sözlerini yazdı.