Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Seçim bitti, sayım bitmedi… Sayım devam ederken yeniden sayım istendi…

Türkiye’nin en tartışmalı seçimlerinden biri olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne partilerin itirazı ve Yüksek Seçim Kurulu’nun yeniden sayımları devam ediyor. Tartışmaların odağında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sonuçlarına en büyük itirazı AK Parti yaptı. Henüz sayım işlemleri bitmeden AK Parti Adayı Binali Yıldırım kendini başkan ilan etti, ardından CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 27 bin farkla […]

Seçim bitti, sayım bitmedi… Sayım devam ederken yeniden sayım istendi…
  • 7 Nisan 2019 13:05
  • 7 Nisan 2019 15:45

Türkiye’nin en tartışmalı seçimlerinden biri olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne partilerin itirazı ve Yüksek Seçim Kurulu’nun yeniden sayımları devam ediyor.

Tartışmaların odağında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi sonuçlarına en büyük itirazı AK Parti yaptı. Henüz sayım işlemleri bitmeden AK Parti Adayı Binali Yıldırım kendini başkan ilan etti, ardından CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 27 bin farkla seçimi kazandığı açıklandı. Seçim gecesinden itibaren AK Parti’nin itirazları üzerine tüm ilçelerde geçersiz oyların yeniden sayımı kararlaştırıldı. Son sonuçlara göre aradaki fark 16 bine düşmüş durumda. AK Parti, bazı ilçelerde sayım devam ederken İstanbul’daki oyların tamamının sayımını istedi.