Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Muş ve Isparta’da köyler karantinaya alındı

HABER/ABORİ Isparta’da Sütçüler İlçesine bağlı Belence köyü ile Muş’un Aligedik ve Aydoğan köyleri, koronavirüs vakaları nedeniyle 14 gün süreyle karantinaya alındı. Sütçüler İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Belence köyünde 30 Nisan tarihi itibariyle 4 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. Açıklamada, “Vakaların temaslı sayılarının çokluğu sebebiyle Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla, […]

Muş ve Isparta’da köyler karantinaya alındı
  • 2 Mayıs 2020 00:02

HABER/ABORİ

Isparta’da Sütçüler İlçesine bağlı Belence köyü ile Muş’un Aligedik ve Aydoğan köyleri, koronavirüs vakaları nedeniyle 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Sütçüler İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Belence köyünde 30 Nisan tarihi itibariyle 4 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. Açıklamada, “Vakaların temaslı sayılarının çokluğu sebebiyle Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla, Belence Köyünün 1 Mayıs 2020 tarihi saat 18.00 itibariyle, 15 Mayıs 2020 tarihi saat 18.00’e kadar 14 gün süreyle giriş çıkışların izne bağlı olmak kaydıyla karantina altına alınmıştır” denildi.
Isparta’da daha önce de Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar beldesi ve Beyköy ile Gelendost ilçesine bağlı Keçili köyü karantinaya alınmıştı.
Muş’ta ise merkeze bağlı Aligedik ve Aydoğan köyleri, Covid-19 pozitif vakası çıkması sonucu İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 14 gün süreyle karantinaya alındı.