Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Lice’de baba ve oğul gözaltına alındı

HABER/ABORİ Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde sürdürülen askeri operasyonlarda Kayacık (Hezan) ve Ortaç (Nenyas) köyü kırsalının havadan bombalandığı, Sığınak (Banaderan) köyünde ise bir sivilin yaralandığı, Yaprak (Tutê) köyünde ise baba ile oğulun gözaltına alındığı bildirildi. Bir süreden beri askeri operasyonların devam ettiği Lice kırsalında bu sabah bazı köylerin kırsal bölgelerinde sıcak temas ve çatışma yaşandığı bildirildi. Kayacık […]

Lice’de baba ve oğul gözaltına alındı
  • 10 Temmuz 2019 16:54
  • 11 Temmuz 2019 03:36

HABER/ABORİ

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde sürdürülen askeri operasyonlarda Kayacık (Hezan) ve Ortaç (Nenyas) köyü kırsalının havadan bombalandığı, Sığınak (Banaderan) köyünde ise bir sivilin yaralandığı, Yaprak (Tutê) köyünde ise baba ile oğulun gözaltına alındığı bildirildi.

Bir süreden beri askeri operasyonların devam ettiği Lice kırsalında bu sabah bazı köylerin kırsal bölgelerinde sıcak temas ve çatışma yaşandığı bildirildi. Kayacık ve Ortaç köyü sakinleri, bu sabah köylerin çok yakında 4 büyük patlamanın meydana geldiğini, patlama sonrası çıkan yangının devam ettiğini, bağ ve bahçelerinin hasar gördüğünü söylediler.

Bu arada operasyonları sürdüğü Sığınak (Banaderan) köyünde tarlasını sulayan Onur Vural adlı kişinin silahla yaralandığı, Yaprak (Tutê) köyünde ise buğday tarlalarında devam eden yangına müdahale eden Mehmet Kapan ve oğlu Mehmet Ali Kapan’ın gözaltına alındığı bildirildi.

Bu arada edinilen bilgiye göre söz konusu bölgeye özel birliklerin gönderildiği ve büyük bir operasyonun başlatılacağı öğrenildi.