Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kırmızı biberin kilosu 30 TL’ye çıktı

Haber Abori Geçen hafta market fiyatı 20 TL olan kırmızı biberin kilogram fiyatı marketlerde 30 liraya çıktı. Böylece 1 hafta içerisinde kırmızı biberin fiyatı yüzde 50 oranında yükseldi. Aynı biberin kilogram fiyatı İstanbul Hali’nde ise 18 ile 20 lira arasında satılıyor. Çanakkaleli ve Antalyalı üreticiler şu an piyasada çok ürün olmadığını bu nedenle fiyatların arttığını […]

Kırmızı biberin kilosu 30 TL’ye çıktı
  • 12 Nisan 2019 23:23
  • 12 Nisan 2019 23:26

Haber Abori

Geçen hafta market fiyatı 20 TL olan kırmızı biberin kilogram fiyatı marketlerde 30 liraya çıktı. Böylece 1 hafta içerisinde kırmızı biberin fiyatı yüzde 50 oranında yükseldi.

Aynı biberin kilogram fiyatı İstanbul Hali’nde ise 18 ile 20 lira arasında satılıyor. Çanakkaleli ve Antalyalı üreticiler şu an piyasada çok ürün olmadığını bu nedenle fiyatların arttığını söylüyor.

Sözcü’nün haberine göre kırmızı biberdeki fiyat artışlarının ürün yokluğundan kaynaklandığını belirten Çanakkale Muratpaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, “Fiyat artışları ürün yokluğundan kaynaklanıyor. Yeni mahsüller daha yeni yeni çıkmaya başladı. Bu nedenle fiyatlar daha oturmadı. Oturmadığından dolayı da bu denli yüksek. Tabi burada fırsatçılık var mı yok mu onu tam bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.