Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye: Sokak protestoları doğru değil

HABER/ABORİ CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’li belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına tepki gösterirken, HDP’ye de mesaj gönderdi. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’e konuşan Kılıçdaroğlu, “Madem böyle yapacaktınız sandığı niye koydunuz? Madem sandığı koydunuz, niye gereğini yapıp vatandaşın iradesine saygı göstermiyorsunuz? Aklın mantığın alacağı şeyler değil bunlar. Bu yapılanlarla dünyanın hiçbir yerinde ‘Türkiye’de demokrasi var’ı […]

Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye: Sokak protestoları doğru değil
  • 21 Ağustos 2019 14:44

HABER/ABORİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’li belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına tepki gösterirken, HDP’ye de mesaj gönderdi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’e konuşan Kılıçdaroğlu, “Madem böyle yapacaktınız sandığı niye koydunuz? Madem sandığı koydunuz, niye gereğini yapıp vatandaşın iradesine saygı göstermiyorsunuz? Aklın mantığın alacağı şeyler değil bunlar. Bu yapılanlarla dünyanın hiçbir yerinde ‘Türkiye’de demokrasi var’ı anlatamayız. Partinin adı ne fark eder ki? Bir kişinin iradesi ile her şey olabiliyor, milletin iradesi yok sayılabiliyor ülkede. Artık demokrasinin son kırıntıları da ortadan kalktı. Bu tür olaylar yaşanınca sokağa çıkmak, protesto etmek gibi durumları doğru bulmuyoruz. Biz milletin ferasetine güveniyoruz. İstanbul’da da aynı şeyi YSK eliyle bize yaptılar. ‘Ya sokağa çıkın ya boykot edin’ dediler. İkisini de yapmadık. Halkın ferasetine güvendik ve gördük” dedi.