Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır 10. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na gölge düşüren olay!

VEYSİ POLAT TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde 2 Nisan’da start alan ve iki günde 45 bin kişinin ziyaret ettiği “10. Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nda Trabzon Silah Sanayi A.Ş.’nin (TİSAŞ) stant açması tepkilere neden oldu.   Organizeye ev sahipliği yapan TÜYAP Bölge Müdürü Mehmet Velat Ekdirici, Abori’ye yaptığı açıklamada, stant önünde ellerine silahla poz veren çocuklarının görüntüsünün […]

Diyarbakır 10. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na gölge düşüren olay!
  • 4 Nisan 2019 12:10

VEYSİ POLAT

TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde 2 Nisan’da start alan ve iki günde 45 bin kişinin ziyaret ettiği “10. Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nda Trabzon Silah Sanayi A.Ş.’nin (TİSAŞ) stant açması tepkilere neden oldu.

 

Organizeye ev sahipliği yapan TÜYAP Bölge Müdürü Mehmet Velat Ekdirici, Abori’ye yaptığı açıklamada, stant önünde ellerine silahla poz veren çocuklarının görüntüsünün basında yer alması üzerine firmayı uyardıklarını söyledi. Ekdirici, “Bölgenin hassasiyeti nedeniyle Genel Merkezimize durumu ileteceğiz. Bundan böyle Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na silah firmalarını almayacağız. Oluşan görüntüden biz de rahatsız olduk. Firmayı uyardık” diye konuştu.

Güneydoğu Ekspres Gazetesi’ne konuşan firmanın bireysel müşteri temsilcisi ise, Diyarbakır’a ilk defa geldiklerini ve tarım fuarına katılmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, şirket olarak piyasaya sürdükleri yeni model tabancalara yoğun bir ilgi olduğunu söyledi.

Bu arada HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, 21 Şubat tarihinde Şanlıurfa’da yapılan Şanlıurfa Gıda ve Tarım Fuarı’nda silah üretimi yapan bir firma tarafından açılan silah standını Meclis’e taşımış, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemi ile soru önergesi vermişti.