Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hint keneviri tohumu karaborsaya düştü: Kilosu 30 TL’den 1000 TL’ye çıktı

 Haber Abori  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde kenevir tohumu üretimini yoğun olarak devam ettireceklerini, ilçenin, bu işin merkezi olacağını açıklamasının ardından bölgede kenevirle ilgili hareketlilik başladı. Türkiye’de izinle ruhsatlı ekim alanlarının yer aldığı 400 haneli, 1300 nüfuslu Vezirköprü ilçesine bağlı Narlısaray Mahallesi’nde üretimi yapılan kenevir tohumuna, talep arttı. Türkiye’nin dört bir yanından ilçeye […]

Hint keneviri tohumu karaborsaya düştü: Kilosu 30 TL’den 1000 TL’ye çıktı
  • 25 Mart 2019 23:17

 Haber Abori

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde kenevir tohumu üretimini yoğun olarak devam ettireceklerini, ilçenin, bu işin merkezi olacağını açıklamasının ardından bölgede kenevirle ilgili hareketlilik başladı.

Türkiye’de izinle ruhsatlı ekim alanlarının yer aldığı 400 haneli, 1300 nüfuslu Vezirköprü ilçesine bağlı Narlısaray Mahallesi’nde üretimi yapılan kenevir tohumuna, talep arttı. Türkiye’nin dört bir yanından ilçeye gelenler, çiftçilerin ürettiği kenevir tohumunu almaya başladı. Birkaç yıl önceye kadar 30 liraya satılan kenevir tohumu, artan taleple kilo fiyatı 1000 liraya kadar satılmaya başlandı. Talebi karşılayamaz hale gelen çiftçiler, tarlaya rağbet gösterirken, kenevir tohumu ekimini artırdı.