Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HDP’ye operasyon, gözaltılar artıyor

HABER/ABORİ Diyarbakır merkezli yürütülen bir soruşturma kapsamında HDP’li belediye meclis üyeleri, eski milletvekili Ayla Akat Ata, DBP’nin eski Eş Genel Başkanı Arslan ve Rosa Kadın Derneği yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay,  bu sabah Diyarbakır’da Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve örgütleme eş sözcüsü Özlem Gündüz, […]

HDP’ye operasyon, gözaltılar artıyor
  • 22 Mayıs 2020 18:20

HABER/ABORİ

Diyarbakır merkezli yürütülen bir soruşturma kapsamında HDP’li belediye meclis üyeleri, eski milletvekili Ayla Akat Ata, DBP’nin eski Eş Genel Başkanı Arslan ve Rosa Kadın Derneği yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay,  bu sabah Diyarbakır’da Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve örgütleme eş sözcüsü Özlem Gündüz, Demokratik Bölgeler Partisi önceki dönem eş genel başkanı Mehmet Arslan, Roza Kadın Derneği üyeleri ve başkanının gözaltına alındığını açıkladı. Eski BDP milletvekili Roza Kadın Derneği yöneticisi Ayla Akat Ata’nın da gözaltına alındığını belirten Günay, aynı zamanda Roza Kadın Derneği Başkanı Adalet Kaya ve dernek üyesi Narin Gezgör’ün de gözaltında olduğunu söyledi.

Ayrıca gözaltına alınanlar arasında Diyarbakır Barış Anneleri Meclisi üyesi Havva Kıran’ın da olduğu öğrenildi. Soruşturma kapsamında yeni ev baskınlarının yapılacağı öğrenildi.