Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HAK-PAR’lı Ali Kızılay’ın ölümüyle ilgili oğlundan açıklama: Babam… 

VEYSİ POLAT Hak ve Özgürlükler Partisi’nden (HAK-PAR) 2014 yılında Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediye Başkan adayı olan emekli öğretmen Ali Kızılay, tabanca mermisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Bazı basın yayın organları, eşinin bir süreliğine dışarı çıktıktan sonra Kızılay’ın öldürüldüğünü iddia etse de oğlu Fatih Kızılay, “Babam kaza kurşunuyla öldü” şeklinde açıklama yaptı. Kayapınar İlçesi Medya […]

HAK-PAR’lı Ali Kızılay’ın ölümüyle ilgili oğlundan açıklama: Babam… 
  • 8 Mayıs 2019 06:58

VEYSİ POLAT

Hak ve Özgürlükler Partisi’nden (HAK-PAR) 2014 yılında Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediye Başkan adayı olan emekli öğretmen Ali Kızılay, tabanca mermisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Bazı basın yayın organları, eşinin bir süreliğine dışarı çıktıktan sonra Kızılay’ın öldürüldüğünü iddia etse de oğlu Fatih Kızılay, “Babam kaza kurşunuyla öldü” şeklinde açıklama yaptı. Kayapınar İlçesi Medya Mahallesi Diclekent Bulvarı’ndaki evinde öldüğü belirlenen Ali Kızılay’ın cinayete kurban gittiği şüphesini de incelemeye alan polis, geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

Ali Kızılay’ın oğlu Fatih Kızılay, babasının Facebook hesabından açıklama yaptı.

Babasının Facebook’undan açıklama yaptı

Babasına ait Facebook hesabından açıklama yapan Ali Kızılay’ın oğlu Fatih Kızılay, şu bilgi notunu düştü:
“Medyada yer alan asılsız haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Olay anında ben evde değildim ancak annem evdeydi. Olay Adli Tıp’ın, olay yeri inceleme ekiplerinin ve Savcı Bey’in görüşlerine göre intihar değildir. Ne kalbe ne kafaya, ne de hiçbir hayati önem teşkil eden organa mermi denk gelmemiştir. Kaza sonucu çıkan mermi sonucunda rahmetli babamın karaciğerine isabet eden mermi, ilk öğrenilen bilgiye göre solunum yolu hastalığı KOAH yüzünden solunum sıkıntısı yaratıp vefatına sebep olmuştur. Taziyeler Diyarbakır Direkhane Derikliler Taziye evinde kabul edilecektir. Dualarınızı esirgemeyin.
Rahmetli Ali Kızılay’ın Oğlu Fatih Kızılay.”