Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Eski GS’li Drogba, özel hastanesini Covid-19 merkezi yaptı

HABER/ABORİ Galatasaray’ın Fildişi Sahilli eski yıldız futbolcusu Didier Drogba, ülkenin en büyük kenti Abidjan’daki özel hastanesini yeni tip koronavirüsle (covid-19) mücadelede kullanılması için devletin hizmetine sundu. Ülke basınındaki haberlere göre Drogba, vakfına ait 2016’da hayatını kaybeden Fildişi Sahilli futbolcu Laurent Pokou’nun adını taşıyan hastanenin Covid-19 merkezi olarak kullanılmasını teklif etti. Abidjan Belediye Başkanı Vincent Toh […]

Eski GS’li Drogba, özel hastanesini Covid-19 merkezi yaptı
  • 13 Nisan 2020 07:55

HABER/ABORİ

Galatasaray’ın Fildişi Sahilli eski yıldız futbolcusu Didier Drogba, ülkenin en büyük kenti Abidjan’daki özel hastanesini yeni tip koronavirüsle (covid-19) mücadelede kullanılması için devletin hizmetine sundu.

Ülke basınındaki haberlere göre Drogba, vakfına ait 2016’da hayatını kaybeden Fildişi Sahilli futbolcu Laurent Pokou’nun adını taşıyan hastanenin Covid-19 merkezi olarak kullanılmasını teklif etti. Abidjan Belediye Başkanı Vincent Toh Bi Irie, Drogba’ya teşekkür ederek henüz tam olarak bitirilmese de hastanenin Covid-19 mücadelesinde fonksiyonel olarak kullanabileceğini belirtti. Ülkede ilk vakanın görüldüğü 11 Mart’tan bu yana 574 Covid-19 vakası tespit edilirken, bunlardan 5’i hayatını kaybetti.

 

Kariyerinde Galatasaray, Le Mans, Guingamp, Olympique Marsilya, Chelsea, Şangay Shenhua ve Montreal Impact takımlarının formasını giyen Drogba, Kasım 2018’de ABD ekibi Phoenix Rising formasıyla futbolculuk kariyerini noktalamıştı.