Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Erdoğan, AK Parti’ye Refah Partisi dedi, salon buz kesti!

HABER/ABORİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, “Refah Partisi olarak Bahçeli’ye geçmiş diliyorum” dedi. Bu sözlerin hemen ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Erdoğan’ı “Ak Parti” diye uyarması salonda gülüşmelere neden oldu. Partisinin Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sayın Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini şahsım […]

Erdoğan, AK Parti’ye Refah Partisi dedi, salon buz kesti!
  • 5 Ekim 2019 11:28

HABER/ABORİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, “Refah Partisi olarak Bahçeli’ye geçmiş diliyorum” dedi. Bu sözlerin hemen ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Erdoğan’ı “Ak Parti” diye uyarması salonda gülüşmelere neden oldu.

Partisinin Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sayın Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini şahsım katında tüm refah Partisi olarak ifade etmek istiyorum. Ak Parti olarak” dedi. Bu sırada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Erdoğan’ı “AK Parti” diye uyarması salonda gülüşmelere neden oldu.

Erdoğan, daha sonra devam ettiği konuşmada önemli mesajlar verdi. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

PARTİ İÇİ MESAJLARI

“AK Parti 7. Olağan Kongre sürecini başlatıyoruz. Kongre hazırlıklarının her aşamasını hedeflerimize uygun şekilde yürütmeliyiz. Kongre sürecinde şekillenecek yeni teşkilat yapımız, önümüzdeki süreçte AK Parti’nin sürükleyici gücü olacaktır. 24 Haziran ve 31 Mart seçim sonuçlarını göz önünde bulundurarak, partimiz ve ülkemiz için en doğru adımları atmakta kararlıyız. Türkiye’yi 2023 hedeflerine mutlaka ama mutlaka ulaştıracağız. Milletimiz bize destek ve oy vermek zorunda değildir, biz milletimizin gönlünü kazanarak bunu sağlayacağız. AK Parti’nin kendisine sağladığı gücü millete tepeden bakmak, milleti hiçe saymak, sadece şahsi çıkarlarını korumak için kullanan zihniyetin partimizin çatısı altında yeri yoktur. Hiç kimsenin, üstlendiği sorumluluğun gereğini yerine getirmeyip her şeyi bir üste, özellikle şahsıma havale etme kolaycılığına kaçma hakkı yok. AK Parti’yi temsil etmek demek, milletimize hizmetkar olmak demektir. AK Parti’nin milletin kurduğu parti olduğunu, milletin hizmetkarı olduğunu bir kez daha ispat edecektir. Şu an itibarıyla 10 milyon 500 bine varan üye sayısına sahibiz. Bu hiçbir partide yok. Bu, partimize olan sevdanın, partimize olan mensubiyet duygusunun ne denli ileride olduğunu gösteriyor. Üyelik şuurunu çok farklı bir yere çıkarmalıyız.

Yükümüz ne kadar ağır olursa olsun, seferin de tahammülün de içimizde olduğunu unutmayan bir bilinçle, davaya sıkı sıkıya sarılmakta kararlıyız. Pusulası olmayan bir gemi, rotası olmayan bir uçak nasıl kaybolup giderse, medeniyet davası olmayan bir toplum da aynı akıbete mahkumdur. Ne kadar güçlü eserse essin, kendimizi bu yıkıcı rüzgarın akışına bırakmayacağız. Bizim de kimliksiz, kişiliksiz, köksüz, hazan yaprakları gibi rüzgarın önünde sürüklenmemizi bekliyorlar ama buna fırsat vermeyeceğiz. Fitne odakları bizi yıldırmasın. Biz kardeşlik bağlarımızla bunları aşarak yolumuza devam edeceğiz. Milletimizin her bir ferdini, hiçbir hesap gütmeksizin yanımızda yer almaya davet ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz en büyük gücümüzdür. Adalet duygumuza, vicdanımıza, ahlakımıza, dirayetimize, ülkemize, hizmet aşkımıza sahip çıktığımız sürece hiç kimse milletimizle aramıza giremez.

Biz bu ülkenin dünüydük, biz bu ülkenin bugünüyüz, biz bu ülkenin inşallah yarını da olacağız. AK Parti olarak kurulduğumuz günden beri her alanda ülkemizi geliştirmenin, kalkındırmanın çabası içerisindeyiz. Şahıslar gelip geçer ama bu dava ilanihaye bakidir. Bu kadro tek yürek, tek bilek olduğu müddetçe, ne dışarıdan ne de içeriden hiçbir güç bizi hedeflerimize doğru yürümekten alıkoyamaz.

40+1 TARTIŞMALARI

Cumhurbaşkanının seçilme oranının yüzde 50’den 40’a düşürülmesiyle ilgili ne düşüncemiz ne niyetimiz ne planımız ne de çabamız söz konusudur. Yüzde 50 seçilme yeterliliği yeni sistemin adeta omurgasıdır. Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miraslardan birinin de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de bir daha hiç kimsenin küçük bir azınlığa veya vesayete dayanarak millete zulüm etmemesi için bu oranı korumanın gerekli olduğuna inanıyoruz.

YARGI REFORMU

Yeni yasama döneminde Meclisimizden en büyük beklentimizden biri, yargı reformu çerçevesinde hazırlanan kanun tekliflerini sonuçlandırmaktır. Amacımız böylesine önemli bir konunun komisyonlardan ve Genel Kurul’dan mümkün olan en geniş uzlaşmayla geçmesidir. Yargı reformunun ikinci paketi de hazırlanıyor. Çocukların anne babaya tesliminin icra ve iflas sisteminin dışına çıkartılması konusu da ikinci pakette yer alıyor. Yoksulluk nafakası ile ilgili tartışmaları sona erdirmeye yönelik düzenleme de ikinci pakette yer alacak başlıklardan biri. Şimdi reform belgesi çerçevesindeki ikinci paketin hazırlıkları yapılıyor. Bu kapsamda idarelerin taraf olduğu bazı uyuşmazlıklarla ilgili zorunlu sulh yolu için müstakil bir düzenleme öngörülüyor. İkinci yargı paketini de tüm siyasi partilere sunacağız.

Türkiye’nin Suriyelileri evlerine kavuşturmayı amaçlayan adımlarına karşı çıkarak rejimle ve terör örgütleriyle aynı çizgiye gelmekten çekinmiyorlar. Bekamızla doğrudan ilgili en kritik noktada dahi ülkemizin cari politikalarının tam zıddı yönünde girişimde bulunanlar çıkabiliyor. Türkiye, kendi iddiasıyla bu ülkenin en eski partisinin, siyaset üretemediği için iradesini terör örgütünün güdümündeki yapılara teslim edişinin trajik hikayesini seyrediyor. Sadece rejim bölgesine değil, bölücü terör örgütünün işgali altındaki yerlere de kimse dönmüyorsa bunun bir sebebi var.

ABD’YE “OPERASYON MESAJI”: BELKİ BUGÜN…

(Fırat’ın doğusuna harekat) Belki bugün belki yarın kadar yakın

Ülkemizi terör örgütünden uzak tutmak için sürekli yüzümüze gülen, diplomatik söz oyunlarıyla oyalayanlara diyoruz ki artık söz bitti. Hazırlıklarımızı yaptık, harekat planlarımızı tamamladık, gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan barış pınarlarının önünü açma vakti belki bugün, belki yarın denebilecek kadar yakındır. Hem karadan hem havadan bu harekatı yürüteceğiz. Fırat’ın doğusuyla ilgili muhataplarımıza her türlü ikazı yaptık. Yeteri kadar da sabırla davrandık. Kara devriyesiymiş, hava devriyesiymiş bütün bunların hikaye olduğunu görüyoruz. Müttefiklerimize sorumuz gayet açıktır, siz SDG adıyla gözlerden kaçırmaya çalıştığınız PKK/YPG’yi terör örgütü olarak tanıyor musunuz, tanımıyor musunuz bunu açıklayın? Amacımız Fırat’ın doğusunu da, altını çiziyorum, barış pınarlarıyla sulamaktır. Bu bölgede 2 milyon kişiyi iskan etmeyi planlıyoruz.

“FAİZ ORANLARI DAHA DA DÜŞECEK”

Merkez Bankasının yerinde ve doğru müdahaleleriyle faiz oranları makul seviyelere gerilemiştir, daha da gerileyecektir. Kaynakların verimli kullanımı ve tasarruf temelli bütçe yönetiminde kararlıyız. Yüksek katma değerlerin üretimini tüm gücümüzle teşvik edeceğiz, KOBİ’leri finanstan pazarlara erişime kadar her alanda güçlü şekilde destekleyeceğiz. Vatandaşlarımızdan, birikimlerini yabancı para yerine Türk Lirası bazlı finansal ürünlerde değerlendirmelerini özellikle istirham ediyorum.