Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DTSO: Tarihi Zerzevan Kalesi Dünya Mirası Listesi’ne alınsın

HABER/ABORİ Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Roma İmparatorluğu’nun geçmişte askeri üs olarak kullandığı Çınar İlçesi sınırlarındaki tarihi Zerzevan Kalesi’nin Dünya Mirası Listesi’ne alınması için harekete geçiyor. DTSO Turizm Platformu, kentteki turizm potansiyelini ekonomik kazanıma dönüştürmek için bir dizi yol haritasını belirlemek üzere toplandı. Toplantıda, 2021 yılının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Zerzevan Yılı” ilan […]

DTSO: Tarihi Zerzevan Kalesi Dünya Mirası Listesi’ne alınsın
  • 9 Ocak 2020 17:08

HABER/ABORİ

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Roma İmparatorluğu’nun geçmişte askeri üs olarak kullandığı Çınar İlçesi sınırlarındaki tarihi Zerzevan Kalesi’nin Dünya Mirası Listesi’ne alınması için harekete geçiyor.

DTSO Turizm Platformu, kentteki turizm potansiyelini ekonomik kazanıma dönüştürmek için bir dizi yol haritasını belirlemek üzere toplandı. Toplantıda, 2021 yılının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Zerzevan Yılı” ilan edilmesi için çalışmaların başlatılması kararı alındı. Zerzevan Kalesi’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınması için de gerekli başvuruların yapılması kararı alan platform, bu konuda diplomasi çalışması yapacak.