Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakırlı STK’lar 5 günde bir TIR yardım topladı; Kızılay 20 gün sonra teslim aldı!

VEYSİ POLAT/ABORİ İran’da geçen ay yaşanan sel felaketine kayıtsız kalmayarak yardım kampanyası başlatan Diyarbakır’daki STK’lar, içinde battaniye, ıslak mendil, deterjan, kışlık giysilerin bulunduğu bir TIR dolusu malzemeyi, Elazığ’dan gelen Kızılay heyetine teslim etti. DTSO, OSB, DİSİAD. DTB, DESOB ve Sur esnafının katkılarıyla bir haftada toplanan yardım malzemeleri, Kızılay yetkilileri tarafından 20 gün gecikmeyle bugün teslim […]

Diyarbakırlı STK’lar 5 günde bir TIR yardım topladı; Kızılay 20 gün sonra teslim aldı!
  • 9 Mayıs 2019 23:45
  • 9 Mayıs 2019 23:46

VEYSİ POLAT/ABORİ

İran’da geçen ay yaşanan sel felaketine kayıtsız kalmayarak yardım kampanyası başlatan Diyarbakır’daki STK’lar, içinde battaniye, ıslak mendil, deterjan, kışlık giysilerin bulunduğu bir TIR dolusu malzemeyi, Elazığ’dan gelen Kızılay heyetine teslim etti.

DTSO, OSB, DİSİAD. DTB, DESOB ve Sur esnafının katkılarıyla bir haftada toplanan yardım malzemeleri, Kızılay yetkilileri tarafından 20 gün gecikmeyle bugün teslim alındı. DTSO Başkan Yardımcısı Erdal Avşar ve DTSO Meclis Üyesi Abidin Kakdaş gözetiminde Kızılay görevlilerine teslim edilen malzemeler, yine DTSO’nun belirleyeceği bir görevli tarafından İran yetkilere ulaştırılacak.

DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, sivil toplum örgütleriyle birlikte yardım kampanyasında koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, “Urmiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda aldığımız ihtiyaç listesi ve taleplere göre yardımları topladık. Topladığımız bir tır yardımı bugün Kızılay aracılığıyla İran’a gönderdik. Yardım kampanyasına duyarlılık gösteren tüm insanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yardım malzemeleri arasında yer alan battaniye ve kışlık vb. giysilerin zamanında selzdelere ulaştırılmaması, Kızılay’a yönelik eleştirilere neden oldu.