Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da mezarlık talan edildi!

VEYSİ POLAT Diyarbakır’da mezarlığa giren şahıslar, alkol ve uyuşturucu madde kullandıktan sonra kabirleri yıktığı, mezarlıktaki demirleri çaldığı ortaya çıktı. Yeniköy Mezarlığı’nı çevreleyen beton duvar üzerindeki demirlerin yaklaşık 1.5 ay önce çalındığı, yetkililerin tedbir ve onarım yapmadığı da öğrenildi. Olay, Bağlar ilçesi sınırlarında bulunan ve sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’nde olan Yeniköy Asri Mezarlığı’nda meydana geldi. İddiaya göre […]

Diyarbakır’da mezarlık talan edildi!
  • 11 Eylül 2022 01:12

VEYSİ POLAT

Diyarbakır’da mezarlığa giren şahıslar, alkol ve uyuşturucu madde kullandıktan sonra kabirleri yıktığı, mezarlıktaki demirleri çaldığı ortaya çıktı. Yeniköy Mezarlığı’nı çevreleyen beton duvar üzerindeki demirlerin yaklaşık 1.5 ay önce çalındığı, yetkililerin tedbir ve onarım yapmadığı da öğrenildi.

Olay, Bağlar ilçesi sınırlarında bulunan ve sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’nde olan Yeniköy Asri Mezarlığı’nda meydana geldi. İddiaya göre göre kimliği belirsiz şahıslar, girdikleri mezarlıkta alkol ve uyuşturucu madde kullandıktan sonra mezarlara zarar verdi. Şahıslar bununla da yetinmeyerek, kabirlerin etrafında bulunan demir korkuluklar ile kabirdeki betonları parçalayarak içerisindeki demirleri de alıp kayıplara karıştı. Mezarlıkları ziyarete gelen vatandaşlar gördükleri karşısında şok yaşarken, zarar verilen mezarları cep telefonu ile görüntüledi.