Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da koronavirüs vakalarında yüzde 50 düşüş

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, vatandaşların desteğiyle yoğun bakım doluluk oranının yüzde 44’e düştüğünü bildirdi. Karaloğlu, “İl genelinde ikinci dalganın yaşandığı temmuz-ağustos döneminde yoğun bakım doluluk oranlarının yüzde 79’lara kadar yükselerek endişe verici bir duruma çıkmasına rağmen gelinen noktada vatandaşların desteğiyle bugün yoğun bakımdaki doluluk oranları yüzde 44’lere kadar geriledi. Yoğun bakımlardaki yüzde 44’lük oran ve […]

Diyarbakır’da koronavirüs vakalarında yüzde 50 düşüş
  • 1 Ocak 2021 17:47

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, vatandaşların desteğiyle yoğun bakım doluluk oranının yüzde 44’e düştüğünü bildirdi. Karaloğlu, “İl genelinde ikinci dalganın yaşandığı temmuz-ağustos döneminde yoğun bakım doluluk oranlarının yüzde 79’lara kadar yükselerek endişe verici bir duruma çıkmasına rağmen gelinen noktada vatandaşların desteğiyle bugün yoğun bakımdaki doluluk oranları yüzde 44’lere kadar geriledi. Yoğun bakımlardaki yüzde 44’lük oran ve servis yataklarındaki yüzde 36’lık doluluk oranıyla, sağlık sistemi şu anda Diyarbakır’da pandemi ile mücadele edebilecek durumda” dedi.

Pandemiyle mücadelenin henüz bitmediğini vurgulayan Karaloğlu, vatandaşların aynı hassasiyetle pandemiyle mücadeleye devam etmelerinin gerektiğini, aksi halde bu oranların ölüm oranlarıyla beraber artış göstereceğine dikkati çekti. Cumhurbaşkanın liderliğinde tedbirlere yönelik alınan yeni kararların hemen sonuç verdiğini ve vaka sayılarının aşağı doğru bir ivme kazandığını bildiren Karaloğlu, tedbirlerin uyulmasına dönük dikkatle hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.