Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da bir Covid-19 skandalı daha: 55 kişi hastaneye yatırıldı

Diyarbakır’da iki hafta önce vaka sayısında oldukça azalma eğilimine giren koronavirüs salgını yeniden hortladı. Merkez Kayapınar ilçesinde bir mahallede 55 kişide koronavirüs tespit edildi. Edinilen bilgilere göre, Serap Güzeli (Gozeli) Mahallesi’nde bir kişide virüs tespit edildi. Bunun üzerine filyasyon ekipleri mahallede yaptığı çalışmayla hastanın temas ettiği kişilere de test gerçekleştirdi. Yapılan testler sonrası aralarında kadın […]

Diyarbakır’da bir Covid-19 skandalı daha: 55 kişi hastaneye yatırıldı
  • 1 Haziran 2020 00:44

Diyarbakır’da iki hafta önce vaka sayısında oldukça azalma eğilimine giren koronavirüs salgını yeniden hortladı. Merkez Kayapınar ilçesinde bir mahallede 55 kişide koronavirüs tespit edildi.

Edinilen bilgilere göre, Serap Güzeli (Gozeli) Mahallesi’nde bir kişide virüs tespit edildi. Bunun üzerine filyasyon ekipleri mahallede yaptığı çalışmayla hastanın temas ettiği kişilere de test gerçekleştirdi. Yapılan testler sonrası aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 54 kişide daha koronavirüs tespit edildi. İncelemenin ardından mahalle karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı.