Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da alenen REZALET! Bir sokak açık geneleve dönüştü…

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’nde geçtiğimiz hafta tam kapanma ve sokağa çıkma yasağına rağmen fuhuş yapılan bir evde oluşan kuyruğun bina dışına taşması ve yaşanan tartışmaların sosyal medyaya yansıması, vatandaşların tepkilerine neden oldu. Tam kapanma ve sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu 2 Mayıs 2021 tarihinde Yenişehir’in en işlek semti olan Ofis’in Sanat Sokağı yakınlarındaki 8 katlı binanın […]

Diyarbakır’da alenen REZALET! Bir sokak açık geneleve dönüştü…
  • 17 Mayıs 2021 13:51

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi’nde geçtiğimiz hafta tam kapanma ve sokağa çıkma yasağına rağmen fuhuş yapılan bir evde oluşan kuyruğun bina dışına taşması ve yaşanan tartışmaların sosyal medyaya yansıması, vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Tam kapanma ve sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu 2 Mayıs 2021 tarihinde Yenişehir’in en işlek semti olan Ofis’in Sanat Sokağı yakınlarındaki 8 katlı binanın bodrum katındaki alkollü eğlence mekanına, polis ekipleri tarafından kapısı koçbaşıyla kırılarak baskın yapılmış ve mekanda eğlence yaptıkları sırada yakalanan 25 kişiye koronavirüs tedbirleri ihlalinden 78 bin 500 TL para cezası kesilmişti.

Yine aynı semtte pes dedirten bir olay yaşandı. Olayın sosyal medya hesaplarına ve internet sitelerine düşmesi Diyarbakırlıları adeta çileden çıkardı.

Ofis semti Sanat Sokağı civarında yaşanan ilginç olayda fuhuş yapılan bir evde oluşan kuyruğun bina dışına taşması tam kapanma ve sokağa çıkma yasağında çevre sakinlerinin dikkatini çekti. Oluşan izdihamdan dolayı bina içinde yaşanan tartışma cep telefonu ile kayıt altına alındı. Görüntülerde evde yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine içerde bulunan biri çıplak iki kadın panik halinde binanın koridor ve merdivenlerine çıktığı görülüyor.

Yaşananların artık kabul edilemeyecek bir duruma geldiğini dile getiren çevre sakinleri, “Apartman içerisinde 11 kadının fuhuş yaptığını duyduk. Tam kapanma ve sokağa çıkma yasağı bulunasına rağmen mahallemizde 15-16 yaşlardaki gençler sürekli karşı kaldırımda oturup saatlerce bekliyordular. Zaman zaman sayıları 20 kadar ulaşıyordu. En son yaşanan olayda sıra kavgası yaşandı. Bu rezalete nasıl göz yumulur bu şehir bu hale nasıl gelir anlamış değiliz. Yetkililer Yenişehir’deki günlük kiralık evleri denetlemeleri gerekiyor. Fuhuştan sokağımızdan geçmeye utanıyoruz” dediler.