Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır’da AK Parti eski il başkanının isyanı: Bu kafa ile…

VEYSİ POLAT/ABORİ Koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından bugün 5’inci kez 31 kentte uygulanacak sokağa çıkma yasağı kapsamına dahil edilen Diyarbakır’da sosyal mesafe kuralına riayet edilmemesi, AK Parti eski İl Başkanı Muhammet Dara Akar’ı da isyanın eşiğine getirdi. Şu an Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı olan Akar, sosyal hesabında yaptğıı paylaşımda, Çüngüş İlçesi’nin gene görüntüsünü paylaşarak, […]

Diyarbakır’da AK Parti eski il başkanının isyanı: Bu kafa ile…
  • 8 Mayıs 2020 12:25

VEYSİ POLAT/ABORİ

Koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından bugün 5’inci kez 31 kentte uygulanacak sokağa çıkma yasağı kapsamına dahil edilen Diyarbakır’da sosyal mesafe kuralına riayet edilmemesi, AK Parti eski İl Başkanı Muhammet Dara Akar’ı da isyanın eşiğine getirdi.

Şu an Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı olan Akar, sosyal hesabında yaptğıı paylaşımda, Çüngüş İlçesi’nin gene görüntüsünü paylaşarak, isim vermeden ilçede Covit-19 testi pozitif çıkan bir hastayı ziyarete giden 48 kişinin bu hastalığa yakalandığını duyurdu. İlçede şu ana kadar üç köyün karantina alındığını belirten Muhammed Dara Akar, durumu kötüleşen bazı hastaların entübe olduğunu da söyledi.

“Bu kafa ile virüs bitmez” diyen o paylaşımı şöyle: 

BU KAFA İLE VİRÜS BİTMEZ / YAZIK Kİ YAZIK

Diyarbakır’da bir ilçemizde virüs pozitif olan bir hastanın ziyaretine giden insanlar yüzünden şu an 48 kişi coruna virüsü kapmış durumda. İlçede 3 köy karantinaya alındı. Yoğun bakımda ve Entübe durumda hastalar da var.
Bilgiyi direk Belediye başkanından aldım. İlçe ismini vermeyeceğim ama fotodan tahmin edersiniz.
Bu Ramazan ayında tedbir almadan insanların hayatını riske atan herkes vebal altındadır.”

Abori’ye konuşan Muhammed Dara Akar, “Aylardır evlerini görmeyen, çocuğuna, annesine, babasına hasret kalmış sağlık görevlilerimiz var. Pandemiyi önlemek için binlerce insan sahada iken yaşanan bu kadar sorumsuz davranmak kabul edilebilecek bir şey değildir” dedi.