Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Diyarbakır Barosu: On Gözlü Köprüsü çevresindeki kafeler kaldırılsın

Haber Abori Diyarbakır Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu, On Gözlü Köprüsü çevresinde açılan kafe ve işletmelerin daha fazla rant alanına dönüştürülmemesi için girişim başlattı. Komisyon, tarihi mekandaki işletmelerin kapatılarak ziyaretçilere ücretsiz faydalanabileceği alanlara dönüştürülmesini talep etti. Diyarbakır Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu, twitter hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Tarihi On Gözlü […]

Diyarbakır Barosu: On Gözlü Köprüsü çevresindeki kafeler kaldırılsın
  • 13 Mayıs 2019 13:51

Haber Abori

Diyarbakır Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu, On Gözlü Köprüsü çevresinde açılan kafe ve işletmelerin daha fazla rant alanına dönüştürülmemesi için girişim başlattı.

Komisyon, tarihi mekandaki işletmelerin kapatılarak ziyaretçilere ücretsiz faydalanabileceği alanlara dönüştürülmesini talep etti. Diyarbakır Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu, twitter hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Tarihi On Gözlü Köprü’nün tarihi, doğal güzelliğinin korunması, etrafındaki kafe ve işletmelerin kaldırılması halkımızın, ziyaretçilerin ücretsiz faydalanabileceği alanlara dönüştürülmesi için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla ilgili kurumlara başvuruda bulunduk.”

On Gözlü Köprüsü çevresindeki işletmelerde 2 kişilik bir demlik çayın 30 TL’den satılması vatandaşların tepkisine neden oluyor.