DOLAR 18,5861 % 0.03
EURO 18,4545 % -0.53
GRAM ALTIN 1.020,65 % -0,95
ÇEYREK A. 1.668,77 % -0,95
BITCOIN 376.358 0.416
SON DAKİKA
hava 36°
final Festival Bellona Yeşil Ambalaj onur ocakbaşı
Google News

DİSİAD’dan 3 yıl aradan sonra belediyeye ilk ziyaret: Gönüllü danışmanlık yapmaya hazırız

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2019 - 20:40

DİSİAD’dan 3 yıl aradan sonra belediyeye ilk ziyaret: Gönüllü danışmanlık yapmaya hazırız

Haber Abori

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 31 Mart seçimlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Selçuk Mızraklı’yı makamında ziyaret etti. Kayyumun görevde olduğu 2.5 yıllık bir süreden sonra belediyeyi ziyaret eden Baysal, “DİSİAD olarak tüm seçilmiş yerel yönetimlerin yanındayız ve bu konuda gönüllü danışmanlık yapmaya da hazırız” dedi.

DİSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, kentin kalkınması için belediyelere gönüllü danışmanlık yapmaya hazır olduklarını söylediler.

Bugün gerçekleşen ziyarete DİSİAD Başkanı Burç Baysal, Yönetim Kurulu Üyeleri Beşir Yılmaz, Reşit Cantürk, Osman Akyıl, Mirza Tanaman, Nevin İl, Filiz Bedirhanoğlu, Ali Karakaş, Nurullah Edemen, İlhan Karaş, Selda Çiçek ve Baran Vural katıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı tarafından kapıda karşılanan Diyarbakırlı sanayiciler, başkana kitap hediye etti.

Baysal: Gönüllü danışmanlık yapmaya hazırız

Ziyarette konuşan DİSİAD Başkanı Burç Baysal, tekrardan Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Antidemokratik dönemden sonra, yerel yönetimin içinde sivil toplum örgütü nezdinde paydaş olmak bizler açısından gerçekten kıymetli. Kalkınma odaklı bir yapı olduğumuz için yerel yönetimlerle uzun soluklu çalışmalara ihtiyacımız var. Bu duruma baya bir süre ara verdik. Şehrin dönüşümü ve gelişimi açısından umut ederim sizlerle beraber bu araya en kısa sürede kapatırız. Hepimizin geçmiş deneyimleri var. Bu deneyimlerden de ders çıkararak, kentin gelişimine, kalkınmasına, daha doğru yaşanılabilir bir kent için her zaman yanınızdayız. DİSİAD olarak tüm seçilmiş yerel yönetimlerin yanındayız ve bu konuda gönüllü danışmanlık yapmaya da hazırız” ifadelerini kullandı.

DİSİAD Başkanı Burç Baysal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı’ya kitap hediye etti.

Baysal, Mızraklı’ya kitap hediye etti

Arada kaybedilmiş biz zamanda olsa, hiçbir şey için geç olmadığına vurgu yapan Mızraklı ise, “Kentten bağımsız şekilde idare etmeye çalışan bir anlayış vardı. Bu duruma fazla takılmadan ileriye doğru bakmak gerekiyor. Burada sadece kendi işiyle değil, kendi işinin ötesinde yaşadığı alanın maddi ve manevi bütün ihtiyaçları ile kaygılı olmak, ama kaygıları kadar da daha fazla umudu olan toplulukla bir araya geldik.  DİSİAD bu anlamda geçmişteki gerek pratiği ile gerekse her zaman ki duruşu ve izlediği yol haritası itibariyle kentte ciddi değerler katmış bir kurumdur. Şimdi bu noktada yerel yönetimlerin kentin bu aktörlerinden kendilerini bağımsız görmeleri de mümkün değildir” dedi.