Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP, seferberlik ilan etti!

Haber Abori YSK’nın İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin ardından olağanüstü toplanan CHP Parti Meclisi’nde 45 gün boyunca topyekûn seçimler için çalışılması, parti yöneticilerin ve milletvekillerinin İstanbul’a kamp kurması kararlaştırıldı. CHP’de yenilenecek İstanbul seçimi için olağanüstü Parti Meclisi (PM) toplantısında, 23 Haziran’a kadar yaklaşık 1.5 ay boyunca adeta bir seferberlik ilan edilerek, partinin İstanbul’a […]

CHP, seferberlik ilan etti!
  • 8 Mayıs 2019 07:23

Haber Abori

YSK’nın İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin ardından olağanüstü toplanan CHP Parti Meclisi’nde 45 gün boyunca topyekûn seçimler için çalışılması, parti yöneticilerin ve milletvekillerinin İstanbul’a kamp kurması kararlaştırıldı.

CHP’de yenilenecek İstanbul seçimi için olağanüstü Parti Meclisi (PM) toplantısında, 23 Haziran’a kadar yaklaşık 1.5 ay boyunca adeta bir seferberlik ilan edilerek, partinin İstanbul’a çıkarma yapması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. 45 gün boyunca Ekrem İmamoğlu’nun uğradığı haksızlığın bütün İstanbullulara anlatılması gerektiği, İstanbul’un sokak sokak gezilerek partinin tüm imkânlarının kullanılması gerektiği ifade edildi. PM bildirisinde “Eğer sandık kurullarında şaibe varsa, 16 Nisan Anayasa Referandumu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı, Milletvekili Seçimleri ve 31 Mart’ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle aynı sandıkta ve aynı zarflarla yapılan ilçe belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği seçimleri de aynı kıstasla yenilenmelidir” denildi.