Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Büyükelçi Yağlı’dan DOGÜNSİFED’e ziyaret

Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilcisi İbrahim Mete Yağlı, Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nu (DOGÜNSİFED) ziyaret etti. Büyükelçi İbrahim Mete Yağlı’yı DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Büyükelçiye teşekkürler eden Özkılıç, “Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilciliği’nin Diyarbakır’da açılmasına destek veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Temsilciliğin […]

Büyükelçi Yağlı’dan DOGÜNSİFED’e ziyaret
  • 11 Ekim 2019 01:36

Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilcisi İbrahim Mete Yağlı, Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nu (DOGÜNSİFED) ziyaret etti.

Büyükelçi İbrahim Mete Yağlı’yı DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Büyükelçiye teşekkürler eden Özkılıç, “Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilciliği’nin Diyarbakır’da açılmasına destek veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Temsilciliğin bölgeye ve Diyarbakır’ a her anlamda katkı sağlayacağına inanıyoruz. DOGÜNSİFED olarak bölgemize kentimize katma değer sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda bölgemizin ve kentimizin ticari sorunlarının çözülmesi noktasında temsilciliğin çalışmalarını destekleyerek işbirliği yapmamız bölge ve kentimizin faydasına olacaktır. Çünkü sorunların aşılması için güç birliği yapmamız daha iyi çözümler ve fırsatlar kazandıracaktır” dedi.

Büyükelçi Yağlı ise, Dışişleri Bakanlığı Temsilciliği’nin faaliyetleri hakkında paylaşımda bulundu. Yağlı, “Diyarbakır Mezopotamya’ya açılan kapı ve Diyarbakır lanse edilen ününün çok üstünde ve Diyarbakır altyapı olarak dünyanın birçok şehri ile yarışacak durumda. Bunun hakkını vermek lazım. Bizlerin ve sizlerin gayreti ile lanse edilenden bambaşka bir Diyarbakır tanıtacağız’’ diye konuştu.