Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bülent Arınç’tan ‘Sevda Noyan’ açıklaması: Bu kadın beni korkutuyor

HABER/ABORİ Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, canlı yayında ölüm listesi açıklayan Sevda Noyan için “Milleti başörtüsünden nefret ettirecek” yorumunda bulundu. Gazeteci Kemal Öztürk’ün YouTube kanalında Sevda Noyan hakkında açıklamalarda bulunan Arınç, Esra Elönü’den “Zaman zaman beni korkutur” diye bahsetti. Sevda Noyan’ın sözlerini tekrar tekrar dinlemesine rağmen inanamadığını dile getiren Arınç, “Üzüntülerini ifade etmiş […]

Bülent Arınç’tan ‘Sevda Noyan’ açıklaması: Bu kadın beni korkutuyor
  • 11 Mayıs 2020 11:45

HABER/ABORİ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, canlı yayında ölüm listesi açıklayan Sevda Noyan için “Milleti başörtüsünden nefret ettirecek” yorumunda bulundu.

Gazeteci Kemal Öztürk’ün YouTube kanalında Sevda Noyan hakkında açıklamalarda bulunan Arınç, Esra Elönü’den “Zaman zaman beni korkutur” diye bahsetti. Sevda Noyan’ın sözlerini tekrar tekrar dinlemesine rağmen inanamadığını dile getiren Arınç, “Üzüntülerini ifade etmiş ama hiçbir şey halletmiyor” dedi ve şunları söyledi: “Kadını tanımam ama eşini (Eser Noyan) tanırım. Böyle bir konuşmayı yapması için insanın aklının olmaması ya da gözünü kanla birlikte nefretin bürümüş olması lazım. Kadın açıkça ben elime fırsat geçtiği zaman 50 kişiyi öldürürüm diyor. Bir başkası kavanoza mermi doldurmuş, saçlı bir adam. Çok da iyi tanıdığım bir delikanlı. Bende bir mangayı donatacak silah var diyor. Evet, darbe söylentilerine karşı bunlar yapılıyor ama bunların hiçbir zaman yeri yok. Bu aziz millet darbe girişimine karşı destan yazdı. Buna cesaret edecek kimsenin olmadığını düşünürüm ama olursa 80 milyon kişi var buna karşı çıkacak.

Bu kadının konuşmaları beni korkutuyor. Daha da korktuğum şu, bu kadın bunları söyledikten sonra aynı sitede oturan komşuları ne hissedecekler? Komşuları korkacak bu kadından. Ben olsam korkarım. Bu ne cani bir kadın, eline bir şey geçse kapımızı çalıp bizi kesecek diye korkarım.”