Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bismil’de Belediye Binası, Emniyetle takas edildi. HDP’li Ayaz: Misafirlerimizi çadırlarda ağırlayacağız

Haber Abori T24’ten Veysi Polat’ın haberine göre, Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde HDP’den aday gösterilip yüzde 71.4 oranında oy alarak seçimi kazanan Bismil Belediyesi Başkanı Orhan Ayaz, yeni belediye hizmet binasının kayyım Kerem Süleyman Yüksel tarafından 1 ay önce Bismil Emniyet Müdürlüğü’ne ‘takas usulüyle’ tahsis edildiğini söyledi. Belediyenin şu an Kadın Merkezi Birimi’nde faaliyet gösterdiğini belirten Ayaz, […]

Bismil’de Belediye Binası, Emniyetle takas edildi. HDP’li Ayaz: Misafirlerimizi çadırlarda ağırlayacağız
  • 1 Nisan 2019 23:28

Haber Abori

T24’ten Veysi Polat’ın haberine göre, Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde HDP’den aday gösterilip yüzde 71.4 oranında oy alarak seçimi kazanan Bismil Belediyesi Başkanı Orhan Ayaz, yeni belediye hizmet binasının kayyım Kerem Süleyman Yüksel tarafından 1 ay önce Bismil Emniyet Müdürlüğü’ne ‘takas usulüyle’ tahsis edildiğini söyledi. Belediyenin şu an Kadın Merkezi Birimi’nde faaliyet gösterdiğini belirten Ayaz, söz konusu mekanın 120 bin nüfuslu ilçeye yetmediğini ifade etti.

31 Mart yerel seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre Bismil Belediye Başkanlığı’nı, yüzde 71.4 oy oranı ile HDP adayı Orhan Ayaz kazandı. AKP’nin adayı Mustafa Kemal Arslan ise yüzde 25.75 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı.

T24’e konuşan Orhan Ayaz, “Bismil’e atanan kayyımın gider ayarak belediye mallarını elden çıkardığını” ifade etti. Ayaz, belediye bütçesiyle 12 milyon TL’ye mal olan Yeni Hizmet Binası’nın eski Emniyet Müdürlüğü binası ile takas edildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Kayyımlar, halkı borçlandırıp milletin malını talan etmişler adeta. Bismil, 120 bin nüfusu ve coğrafi yapısıyla Diyarbakır’ın en büyük ilçelerinden biri. Belediye hizmetleri için şu an Kadın Merkezi Birimi kullanılıyor. Buranın halka hizmet etmesi fiziki olarak zaten mümkün değil. Yeni Hizmet Binası’nı 12 milyon TL maliyetle yapıp 1 ay önce Emniyet’e, eski emniyet binasına karşılık, takas usulüyle devretmişler. Seçimden bir gün sonra, yani bu sabah eski emniyet binasının yıkımına başladılar. Burayı da yıkıp Millet Parkı yapacaklarmış. Mazbatamızı aldıktan sonra idari olarak girişimlerimizi yapacağız. Mevcut yerde değil hizmet vermek misafirlerimizi bile ağırlayamayız. Bu nedenle mazbatadan sonra tebrik kabullerini, Kadın Merkezi Birimi önünde kuracağımız çadırlarda yapacağız.”