Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bir banka şubesi daha Diyarbakır’ı terk ediyor (ÖZEL)

VEYSİ POLAT Geçen yıl 200 milyon TL’nin üzerinde net kar elde eden Fibabanka Genel Müdürülüğü, Diyarbakır Şubesi’ni kapatma kararı aldı. Şube müdürü ile 5 personelin iş akdini fesheden banka Mayıs ayında kepenk kapatacak. Kar etmesine rağmen son 7 ay içinde İstanbul-Kartal Şubesi, Kayseri Yeni Sanayi Şubesi ve Konya Mevlana şubelerinin de aralarında bulunduğu 5 şubeyi […]

Bir banka şubesi daha Diyarbakır’ı terk ediyor (ÖZEL)
  • 30 Nisan 2019 01:41
  • 30 Nisan 2019 12:28

VEYSİ POLAT

Geçen yıl 200 milyon TL’nin üzerinde net kar elde eden Fibabanka Genel Müdürülüğü, Diyarbakır Şubesi’ni kapatma kararı aldı. Şube müdürü ile 5 personelin iş akdini fesheden banka Mayıs ayında kepenk kapatacak.

Kar etmesine rağmen son 7 ay içinde İstanbul-Kartal Şubesi, Kayseri Yeni Sanayi Şubesi ve Konya Mevlana şubelerinin de aralarında bulunduğu 5 şubeyi kapatan Fibabanka, Diyarbakır’daki Diclekent’te bulunan tek şubesini de kapatacak. Fibabanka Genel Müdürlüğü’nden 20 gün önce Diyarbakır Şubesi’ne tebliğ edilen bilgi notunda, şubenin katılacağı, şube müdürü ile 5 personelin işten çıkarıldığı bildirildi. Bunun üzerine 6 personel işten çıkarılarak, tazminatları ödendi.

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde daha önce Akbank Şubesi kapatılmıştı.