Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Partili başkanların isyanı: Yeni sistemde itibar kaybına uğradık

HABER/ABORİ Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, geçtiğimiz cuma günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, AK Partili il başkanları ile gerçekleştirilen toplantıdan kulis bilgileri paylaştı. Sarıkaya, il başkanlarının milletvekillerinden daha sıkıntılı bir durumda olduğunu söyledi. Sarıkaya, “Bunun temel kaynağını da bir yılını dolduran sistemin tam oturmamış olmasının yanı sıra, yeni sistemde il […]

AK Partili başkanların isyanı: Yeni sistemde itibar kaybına uğradık
  • 28 Temmuz 2019 11:34

HABER/ABORİ

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, geçtiğimiz cuma günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, AK Partili il başkanları ile gerçekleştirilen toplantıdan kulis bilgileri paylaştı. Sarıkaya, il başkanlarının milletvekillerinden daha sıkıntılı bir durumda olduğunu söyledi. Sarıkaya, “Bunun temel kaynağını da bir yılını dolduran sistemin tam oturmamış olmasının yanı sıra, yeni sistemde il başkanlarının statülerinin belirlenmemesinin yarattığı sıkıntı yatıyor” dedi.

Sarıkaya yazısında, “Nitekim toplantının ağırlıklı bölümünde de il başkanları yeni sistemle “itibar” kaybına uğramanın hayıflanması içinde olmuş, makam ve statü tanımlanmasının yarattığı belirsizlikten yakınmış. Bir de hükümet ile olan ilişkilerinin eskisi gibi yürümüyor olmasından şikayet etmiş.” ifadesini kullandı.