Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK Parti’de istifalar hız kesmiyor; bölgeye sıçradı

HABER/ABORİ Yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve üç eski milletvekilinin istifa etmesinden sonra AK Parti’deki ayrılmalar hızla devam ediyor. AK Parti’nin ihraç istemiyle disipline sevk etmesinden sonra Ahmet Davutoğlu ile birlikte Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı istifa etti. Bu dört istifadan sonra eski vekiller de Davutoğlu’na destek vererek ayrıldı. […]

AK Parti’de istifalar hız kesmiyor; bölgeye sıçradı
  • 17 Eylül 2019 16:23

HABER/ABORİ

Yeni parti kurma hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve üç eski milletvekilinin istifa etmesinden sonra AK Parti’deki ayrılmalar hızla devam ediyor.

AK Parti’nin ihraç istemiyle disipline sevk etmesinden sonra Ahmet Davutoğlu ile birlikte Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı istifa etti. Bu dört istifadan sonra eski vekiller de Davutoğlu’na destek vererek ayrıldı. Feramuz Üstün (Gümüşhane), İbrahim Turhan (İzmir), Cemalettin Kani Torun (Bursa) Ömer Ünal (Konya) ve Cesim Gökçe (Ağrı) istifalarını açıkladılar.

Bölge illerine de sıçradı

Batıdaki istifaların ardından Doğu Güneydoğu’da da AK Parti’de görev yapmış önemli isimler e-devlet üzerinden istifasını sundu. Yöneticilerden bazıları şöyle:

Aydın Altaç (Diyarbakır eski il başkanı), Seyfettin Bilen (Adıyaman eski il başkanı), Namık Ergün (Muş eski il başkanı), Ahmed Akçay (Tekirdağ eski il başkanı), Diyadin Uçar (Batman eski il başkanı), Kemal Atmaca (Ağrı eski il başkanı), Dalyan Karadaş (Diyarbakır Büyükşehir adayı), Cihan Öztunç (İstanbul eski il başkan yardımcısı), Enver Sedat Çakıroğlu (Ümraniye eski ilçe başkanı).

Son olarak 26. Dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu da istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.