Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Abori, e-dergi yayınına geçti

VEYSİ POLAT/ABORİ 2015 yılından bu yana kesintisiz olarak aylık yayın yapan dergimiz Abori, koronavirüs salgını nedeniyle bir çok yayın kuruluşu gibi e-dergi’ye geçiş yapıyor. “Önce barış, sonra refah” şiarıyla, bölge ekonomisine dair gelişmeleri, toplumun sosyo-ekonomik değişimini sağlayan parametreleri ve yeni yatırım fırsatlarını mercek altına alan bir yayın çizgisi izleyen Abori (Ekonomi) Dergisi, bugüne kadar kapılarını […]

Abori, e-dergi yayınına geçti
  • 1 Mayıs 2020 22:32

VEYSİ POLAT/ABORİ

2015 yılından bu yana kesintisiz olarak aylık yayın yapan dergimiz Abori, koronavirüs salgını nedeniyle bir çok yayın kuruluşu gibi e-dergi’ye geçiş yapıyor.

“Önce barış, sonra refah” şiarıyla, bölge ekonomisine dair gelişmeleri, toplumun sosyo-ekonomik değişimini sağlayan parametreleri ve yeni yatırım fırsatlarını mercek altına alan bir yayın çizgisi izleyen Abori (Ekonomi) Dergisi, bugüne kadar kapılarını işdünyasının tüm renklerine açtı.

Yalnızca bölgedeki yatırımcının talep ve sorunlarını değil; işsizlik, çevre, makro-ekonomik dengeler, piyasalar gibi tüm ülkenin ortak sorunlarını okuyucuya aktardı.

Bu kapsamda başta TSO’lar, SİAD’lar, TOBB, TÜSİAD, TÜRKONFED gibi işdünyasının en güçlü sivil toplum örgütleri ile yakın ilişki içerisinde oldu.

Bu kuruluşların nabzını tuttu, yönetimdeki gözde iş insanları ile röportajlar yaparak okuyucularına aktardı.

Bölge ekonomisinin temelini oluşturan esnaflar, KOBİ’ler, kendi küçük tezgahında yaşam mücadelesi veren tüm kesimler ve yaşamın her alanında ötekileştirilen kadınlar Abori Dergisi’nin öncelikli ilgi alanı oldu.

Mardin’de bir taş ustası da ,Urfa’da bir kalaycı da, Van’da bir otlu peynirci de sayfalarımızda kendine yer buldu ve yüzyılların üretim tecrübesini okuyucularımıza aktardı.

Küçük esnafın sorunları, beklentileri, elde edebilecekleri kredi ve hibe desteklerine ulaşım yolları Abori sayfaları onlar için rehber oldu.

Ve elbette tarih ve doğa…

Bölgenin her bir kenti, barındırdığı derin tarihi geçmiş ve birçok halkı içine alan zengin toplumsal dokusuyla adeta bir altın madenidir. İşte Abori Dergisi de her sayısında bu altın madeninin bir başka büyüleyici köşesini okuyucuya tanıtmayı kendine görev bildi.

Aradan 5 yıl geçti.

Nice hayaller ve umutlarla girdiğimiz 2020 yılı ne yazık ki birçoğumuza iyi gelmedi.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs nedeniyle Abori Dergisi de bir çok yayın kuruluşu gibi aylık matbaa basımına ara verdi.

Yayınımızı bundan böyle e-dergi olarak devam ettireceğiz.

Saygılarımla