Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ABD’den operasyon resti: Engelleriz

HABER/ABORİ Ankara’da ABD ile Türkiye arasında “güvenli bölge” görüşmelerinin sürdüğü ikinci günde ABD Savunma Bakanı Mark Thomas Esper, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik atacağı tek taraflı adımları engelleyeceklerini söyledi. İki gündür Ankara’da olan ABD heyetinin, “güvenli bölge” görüşmeleri bugün de sürüyor. Görüşmenin başladığı sırada ABD Savunma Bakanı Mark Thomas Esper’den önemli bir açıklama geldi. Japonya yolunda […]

ABD’den operasyon resti: Engelleriz
  • 6 Ağustos 2019 12:44

HABER/ABORİ

Ankara’da ABD ile Türkiye arasında “güvenli bölge” görüşmelerinin sürdüğü ikinci günde ABD Savunma Bakanı Mark Thomas Esper, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik atacağı tek taraflı adımları engelleyeceklerini söyledi.
İki gündür Ankara’da olan ABD heyetinin, “güvenli bölge” görüşmeleri bugün de sürüyor. Görüşmenin başladığı sırada ABD Savunma Bakanı Mark Thomas Esper’den önemli bir açıklama geldi.
Japonya yolunda kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtlayan Esper, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde düzenleyeceği herhangi bir askeri operasyonu “kabul edilemez” bulduklarını söyleyerek, “Yapacağımız şey şu: ABD, Türkiye ve Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) Suriye’nin kuzeyindeki ortak çıkarlarına bir kez daha zarar verecek tek taraflı sınır ötesi adımları engellemek” dedi.
ABD’li bakan “Ankara’daki görüşmede bir anlaşma sağlanacağından umutlu olduğunu” da söyledi.