Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

4 şehirde fuhuş operasyonu

HABER/ABORİ Yalova Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince yabancı uyruklu kadınların fuhuş amaçlı zorla çalıştırıldığı belirlenen bir mekanda arama yapıldı. Kent merkezi ile İstanbul, Bursa ve Erzurum’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 8’i tutuklandı. Polis, uzun süredir takip ettiği ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında insan ticareti yapmak, […]

4 şehirde fuhuş operasyonu
  • 8 Temmuz 2019 22:24

HABER/ABORİ

Yalova Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince yabancı uyruklu kadınların fuhuş amaçlı zorla çalıştırıldığı belirlenen bir mekanda arama yapıldı. Kent merkezi ile İstanbul, Bursa ve Erzurum’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 8’i tutuklandı.

Polis, uzun süredir takip ettiği ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında insan ticareti yapmak, zorla fuhşa teşvik etmek ve aracılık etmek veya yer temin etmek, kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, zorla alıkoyma, tehdit’ suçlarını işledikleri tespit edilen şebekeye dün operasyon yaptı.

Şebekeyi teknik takibe alan Yalova Emniyeti, bu kapsamda Yalova, İstanbul, Bursa ve Erzurum’da eş zamanlı operasyon için düğmeye basıldı. Operasyon kapsamında Yalova’da da bir mekana baskın yapıldı. Bursa yolundaki mekanda polis baskınında yakalanmamak amacıyla gizli bölmeler oluşturulduğu, yabancı uyruklu 10 kadın ve pasaportlarının bu gizli bölmelere saklandıkları tespit edildi.
Kadınlar sınır dışı edilirken, adliyeye sevk edilen 9 kişiden 8’i tutuklanarak, cezaevine gönderildi.