Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

17 yıldır ilk kez “balkon konuşması” yapmadı

HABER/ABORİ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin tek başına ilk kez iktidar olduğu 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra geçen 17 yılda ilk kez bir seçim sonrası kameraların karşısına çıkmadı. Geçen seçimlerde özellikle balkon konuşmalarıyla gündeme gelen Erdoğan, seçime ilişkin açıklamasını bu defa Twitter hesabından yapmakla yetindi. CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun büyük […]

17 yıldır ilk kez “balkon konuşması” yapmadı
  • 23 Haziran 2019 23:43

HABER/ABORİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin tek başına ilk kez iktidar olduğu 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra geçen 17 yılda ilk kez bir seçim sonrası kameraların karşısına çıkmadı. Geçen seçimlerde özellikle balkon konuşmalarıyla gündeme gelen Erdoğan, seçime ilişkin açıklamasını bu defa Twitter hesabından yapmakla yetindi.

CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun büyük farkla kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanlığı seçimlerinin ardından Erdoğan, seçime ilişkin açıklamasını Twitter hesabından yaptı. Erdoğan, paylaştığı mesajında, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul’umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum. Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı’nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz” açıklamasını yaptı.